تاریخ درج خبر : 1393/07/20
کد خبر : ۳۷۹۶۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: بازرسی ها از بازار استان هوشمند می شود

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در نشست با بازرسان این سازمان بر لزوم هوشمندسازی فعالیت های مرتبط با امر نظارت و بازرسی از بازار و فاصله گرفتن از شیوه های سنتی نظارت تأکید نمود.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه شیوه های سنتی گذشته امتحان خود را پس داده است افزود: کنترل و نظارت هوشمند جای این شیوه های سنتی را خواهد گرفت.
دیودیده اظهار داشت: در راستای اجرای سیاستهای دولت یازدهم، افزایش بعد نظارتی، بازرسی های هوشمند و پربازده در محورهای خاص و ارتقای فرآیند استفاده از ابزارهای نوین، رویکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد است و بر این اساس، امسال تنها شاهد برخوردهای تعزیری با بنگاههای اقتصادی متخلف نخواهیم بود بلکه تلاش خواهد شد با اقدامات پیشگیرانه، فضای بروز تخلفات صنفی از بین برود.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه فرآیند های بازدارندگی و اصلاح بسیار مطلوب تر و اثرگذارتر از اعمال جرایم است افزود: اعمال شیوه های خودکنترلی و اصلاحی در دستور کار بازرسین سازمان قرار گیرد.
وی گفت: متاسفانه تعداد معدودی از صنوف در حق مصرف کنندگان اجحاف می کنند و این موضوع با دور شدن اتاق های اصناف از رسالت اصلی و کم کاری در حوزه وظایف نمود بیشتری خواهد یافت و کم رنگ شدن همکاری اتاق های اصناف با سازمان صنعت، معدن و تجارت به این تخلفات دامن میزند و این روند باید اصلاح شود.
دیودیده با بیان اینکه طولانی شدن صدور رای در ارتباط با تخلفات صنفی و در برخی موارد کاهش شدید و معنادار جرایم در نظر گرفته شده برای تخلفات صنفی راه را برای ادامه روند صنوف متخلف هموار کرده است افزود: تغییر رویه در این امر جهت بسترسازی کاهش تخلفات باید در دستور کار قرار گیرد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در پایان ابراز امیدواری کرد با همکاری و تعامل صنوف شاهد بازاری اسلامی در سطح استان باشیم و بازرسی ها و ابزارهای برخورد و کنترل بازار به کمترین میزان برسد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ارزو گفت:

    آقا تورو به خدا به داد مردم وبازار یاسوج برسید متاسفانه گرانی کم فروشی وکم توجهی بارزشها ی دینی واخلاقی وفروش کالاهای منقوش به تصاویر مبتذل توسط دستفروشان جلوی مغازه ها و……….بیداد میکند

  • جی کی گفت:

    آقا تورو به خدا به داد مردم مظلوم گچساران برسید متاسفانه گرانی اینجا خصوصا در در مورد مواد غذایی و میوه وتره بار بیداد میکنه……

پربازديد