تاریخ درج خبر : 1393/07/20
کد خبر : ۳۷۹۶۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مردم استان به توصیه های درمانی پزشکان توجه نمی کنند/مصرف نمک، اثرات دارویی را خنثی می کند

متخصص قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی استان کهکیلویه و بویراحمد گفت: در ارتباط با بیماری های قلبی، مهم ترین مسئله ای که در استان کهگیلویه و بویراحمد، به طور شایع با آن مواجه هستیم، بیماری فشارخون است، که تشخیص به موقع این بیماری و مراجعه به پزشک در مراحل ابتدایی، در درمان بیماری فشارخون تاثیر فراوانی دارد.albourzi_153201

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر زهرا البرزی با اشاره به اینکه فشارخون یک بیماری خیلی ساده است، افزود: تشخیص فشارخون و درمان آن، نیز آسان است.

دکتر البرزی با توجه به اینکه متاسفانه بیماران برای تشخیص بیماری فشارخون، کمتر مراجعه می کنند، تاکید کرد: در تعدادی از بیماران حتی بعد از تشخیص این بیماری نیز درمان لازم انجام نمی شود و همچنین توصیه های غذایی برای کنترل بهتر فشارخون را نیز جدی نمی گیرند!و اینگونه چند سال بعد مراجعه می کنند که بیماری، اثرات بد خود را بر بدن فرد گذاشته و دیگر قابل برگشت نیز نخواهد بود.

مساله بسیار مهم و مورد تاکید ما این است که مردم حتما جهت تشخیص فشار خون در مراحل ابتدایی و پایین تر حتما مراجعات “مکرر” داشته باشند و زمانی که ” تشخیص” داشته شد حتما از طریق متخصص قلب پیگیری صورت گیرد.

مصرف نمک اثرات دارویی را خنثی می کند

متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه متاسفانه در این استان” توصیه های بهداشتی درمانی” آنگونه که نیاز است، “جدی” گرفته نمی شود، تاکید کرد: یکی از توصیه های مهم ” توجه به رژیم غذایی” فرد است.

هشدار داد: مصرف نمک و رژیم غذایی پرچرب از جمله مواردی است، که درمان فشارخون را با مشکل مواجه نوده و حتی در بسیاری از اوقات، “مصرف نمک”، اثرات دارویی را نیز خنثی می کند.

دکتر البرزی در ادامه به مردم، توصیه نمود: اگر تشخیص پزشک متخصص “بیماری قلبی، خصوصا فشار خون” بودده، برای سلامت بهتر قلب، حتما داروها را مرتب مصرف کنید و کاهش مصرف نمک را در رژیم غذایی خود، جدی بگیرید.

برنامه ورزشی منظم و تحرک در برنامه روزانه

وی در ادامه پیشنهاد داد: حداقل چهار و پنج روز در هفته، برنامه ورزشی منظم و تحرک را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

دکتر البرزی در پایان با بیان اینکه اضطراب، استرس و ناآرامی ها در زندگی روزانه همه ی افراد دیده می شود، خاطر نشان کرد: اگر همه ی این ها کنترل شوند، قطعا زندگی و “قلب” سالمی خواهیم داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد