تاریخ درج خبر : 1393/07/20
کد خبر : ۳۷۹۶۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز بسته خدمات دندانپزشکی افراد زیر 14 سال در کشور

مدیر عامل سازمان بیمکه سلامت کشور در سفر یک روزه خود به استان از آغاز بسته خدمات داندانپزشکی افراد زیر 14 سال در کشور خبر داد.

Mouth care

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انوشیروان محسنی بندپی افزود: بسته خدمات دندانپزشکی تاکنون از آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت تنها در سه استان گیلان، گلستان و اردبیل عملیاتی شده بود.
وی بیان کرد: خدمات ارایه شده در بسته خدمات دندانپزشکی برای افراد در سنین پنج تا 14 سال و نیز زنان باردار در سطح روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر اجرا خواهد شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خدمات ارایه شده دندانپزشکی را شامل ویزیت رایگان، آموزش ،جرم گیری،فلورایدتراپی ، پیشگیری و پرکردن رایگان شیارهای که در اثر کمبود فلوراید در دندان ایجاد شده، اعلام کرد.
وی اظهارکرد: بر اساس تفاهم نامه بین وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز نحوه تامین منابع و فرایند عملیاتی کردن این گونه خدمات از سوی سازمان بیمه سلامت مشخص شده است.
محسنی بند پی با مثبت ارزیابی کردن طرح تحول نظام سلامت و تلاش و اهتمام جدی دولت و شخص رییس جمهور برای اجرای مطلوب و ارتقاء سطح رضایت مندی مردم ،افزود: همگامی و حمایت بی دریغ دولت در کنار همراهی وزارت رفاه و بهداشت و نیز تعامل سازمان های بیمه گر با ارج ترین و مهمترین نقطه قوت و تقویت اجرای دقیق این طرح جامع و ملی است.
این مقام مسئول اظهار کرد: اجرای طرح نظام سلامت علاوه بر ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و بستری به بیماران به نوعی از حقوق مردم بویژه نیازمندان و ازمنابع عمومی کشور نیز صیانت می کند.
محسنی بند پی تصریح کرد: با توجه به تفاهم انجام شده بین وزارت رفاه و بهداشت و نیز تاکید رییس جمهور باید قدر مطلق تمامی خدمات شامل اعمال مختلف جراحی عمومی ، بیهوشی ، کارهای داخلی، خدماتی و توانبخشی و ارایه خدمات دارویی در بیمارستان های دولتی انجام شود.
وی ابراز داشت: از آنجا که این گونه خدمات نیز افزایش حدود 120 درصدی با ارزش نسبی و بازنگری را برای دولت و بخش سلامت به دنبال داشته اما تاکید شخص رییس جمهور و اهتمام جدی وزارت بهداشت و رفاه همچنان بر کاهش میزان پرداختی از جیب مردم استوار است.
محسنی بند پی تاکید کرد: در همین راستا و در اجرای فاز سوم بسته خدماتی طرح نظام سلامت نیز سهم پرداختی بیمار اکنون در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر از شش به سه درصد کاهش یافته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: رویکرد اساسی این دولت اکنون به رفاه، تامین اجتماعی و سلامت عمومی مردم معطوف شده و امروز نیز مقوله سلامت در کشور بر خلاف رویه و رویکرد سال های گذشته اولویت اساسی دولت تدبیر و امید است.
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد