تاریخ درج خبر : 1393/07/21
کد خبر : ۳۷۹۷۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

۴ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور دهدشت مشغول به تحصیل هستند

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت گفت: ۴ هزار دانشجو در ۳۲ کد رشته در دو سایت قدیم جدید این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

سید باقر کارگر بابیان اینکه دانشگاه پیام نور دهدشت در سال 81 با یک کد رشته و 60 دانشجو فعالیت خود را آغاز کرد، اظهار کرد: اکنون 4هزار دانشجو در 32کد رشته در دوسایت قدیم جدید این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.18495

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت عنوان کرد: این دانشگاه دارای 4 سایت کامپیوتری،2 آزمایشگاه و کارگاه است.

وی بابیان اینکه انجمن‌های علمی این دانشگاه شامل 10انجمن و 8کانون فرهنگی و تربیتی است،افزود: برای نخستین بار در استان دروس و زمان برگزاری کلاس‌های این دانشگاه بر روی سایت دانشگاه است.

کارگر با بیان اینکه فرهنگ شاخصه اصلی توسعه یک ملت است بیان کرد: انتظار می‌رود دانشجویان از همین ابتدای بدو ورود در کارها و فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه حضور پررنگی داشته باشند.

وی خواستار توجه دانشجویان به آرایش ترمی در انتخاب واحد شد و گفت: در رعایت پیش نیاز دقت شود تا هنگام فارغ‌التحصیلی با مشکلی رو به رو نشوید.

کارگر بابیان اینکه توجه به جو دانشگاهی یکی از مسائل مهم دانشگاه است ابراز داشت: سه عنصر اصلی برای اصلاحات انقلاب لازم است.

وی افزود: حراست از ارزش‌های انقلاب،استقلال سیاسی،استقلال فرهنگی و استقلال اقتصادی موازن بر معیارهای دینی باشد و آزادی بیان و دین داری در دانشگاه اعمال گردد.

کارگر بیان کرد: حرکت رو به جلو و تولید علم عنصر ویژه یک دانشگاه است و ما امروز بیش از هر زمان دیگر به پیشرفت دانش نیازمندیم.

وی بابیان اینکه باید روح نوآوری و علم‌اندوزی را در دانشگاه زنده نگاه داریم، ابراز کرد: مجهولات و ناشناخته‌های زیادی در علوم پایه،علوم تجربی و علوم انسانی به ویژه در حوزه جامعه شناختی و حقوق وجود دارد که با تحقیق و پژوهش کشف می‌گردد.

رئیس دانشگاه پیام نور دهدشت عنوان کرد: یکی ازخدمات نظام و انقلاب به دانشگاه این است که هویت مستقلی را به دانشگاه‌ها برگرداند و دانشگاه را از وابستگی به بیگانه نجات داد.

وی گفت: دانشگاه محل بروز استعدادها و شکوفایی توانمندی‌های دانشجو است و دانشجویان باید از این فرصت مناسب به بهترین نحو استفاده کنند.

کارگر بابیان اینکه علم و تقوا دوبال یک پرنده هستند که به پرواز در می‌آیند،اظهار کرد: فلسفه دانشگاه پیام نور برپایی عدالت آموزشی است.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد