تاریخ درج خبر : 1393/07/22
کد خبر : ۳۷۹۸۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تشکیل کمیته تعامل برای کاهش در تخلفات مدیران

رئیس دیوان محاسبات کشور که به یاسوج سفر کرده است از تشکیل کمیته تعامل در استان ها خبر داد و گفت: بیشترین پرونده های تخلف در دیوان محاسبات را مربوط تخلفاتی است که بدون سوء نیت انجامدد شده و برای کاهش این تخلفات قرار است در همه استان ها کمیته تعامل تشکیل شود
امیر حسین رحیمی در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: اگر فساد در دستگاههای اجرایی بروز پیدا کند، علاوه برآنکه آثار زیان بار اقتصادی و اداری دارد، ضربه بسیار مهمی هم به جمهوری اسلامی وارد می کند و آنهم سلب اعتماد مردم است و این ضررقابل جبران نیست.
وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران پس از توکل بر خدا مهمترین پشتوانه اش اعتماد مردم است و اگر مردم ببینند که در دستگاه اجرایی فساد وجود دارد نا امید می شوند.
وی افزود: براین اساس باید فساد را از دستگاههای اجرایی ریشه کن کنیم و مهمترین وظیفه دستگاههای نظارتی جلوگیری از بروز فساد در دستگاههای اجرایی است.
رحیمی به دو نوع تخلف در دستگاههای اجرایی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی تخلفاتی است که مدیران سوء نیتی نداشته اند اما تخلف صورت گرفته و نوع دوم تخلفاتی است که با سوء نیت انجام شده و جرم و فساد است.
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: بیشترین پرونده های تخلف در دیوان محاسبات ازنوع اول است که مدیر سوء نیتی نداشته و در پاره ای مواقع با کمال حسن نیت کاری را انجام داده اما تخلف از قوانین و مقررات بوده است.
وی تصریح کرد: برای نوع اول با تعامل و همکاری و اصلاح قوانین و مقررات می توانیم طوری عمل کنیم که آنها را منتفی کنیم و مدیری به خاطر اقدامی که در آن سوء نیتی نداشته محاکمه نشود که تعامل و اصلاح قوانین شرط تحقق این مسئله است.
رحیمی بیان داشت: جلوگیری از نوع دوم تخلف که فساد است، نیازمند نظارت جدی همه دستگاههای اجرایی است و مسئولیت مدیران در نظارت درون سازمانی شان خیلی زیاد است و دیوان و بقیه دستگاههای نظارتی هم باید به طور جدی مراقبت کنند و در صورت بروز تخلف برخور جدی نمایند.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد