تاریخ درج خبر : 1393/07/23
کد خبر : ۳۷۹۸۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

صدور 8179 کارت مهارت هوشمند در فنی وحرفه ای استان

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد از صدور هشت هزار و 179 کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای از ابتدای سال 92 تاکنون برای متقاضیان در این استان خبر داد.

فرج الله راد افزود: این تعداد کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای آماده تحویل به کارآموزان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی بیان کرد: متقاضیان کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای خود می توانند به حوزه های آزمونی در این استان مراجعه کنند.

راد اظهار کرد: سامانه طراحی کارت های مهارت هوشمند فنی و حرفه ای از تابستان 92 در کهگیلویه و بویراحمد آغاز به کار کرد و در این سال شش هزار و 19 کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای برای متقاضیان استان صادر و تحویل آنان شد.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و 160 کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای برای متقاضیان در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده که آماده تحویل به آنان است.

راد ابراز داشت: فرآیند طراحی و صدور کارت های مهارت هوشمند فنی و حرفه ای در راستای استقرار دولت الکترونیک در سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور انجام شده است.

وی افزود: بر روی کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای مشخصات فردی شامل نام و نام خانوادگی، شماره ملی، محل و تاریخ صدور کارت و کد شناسایی کارت مهارت هوشمند درج شده و این کارت دارای این مزیت و ویژگی مهم است که اطلاعات گواهینامه های مهارت افراد تا 20 گواهینامه در آن ثبت می شود.

راد در زمینه نحوه استعلام گواهینامه های مهارت از طریق این کارت هوشمند، گفت: کارت های مهارت هوشمند فنی و حرفه ای به سیستم جامع پورتال سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نشانی اینترنتی http://azmoon.portaltvto.com متصل بوده و استعلام آن از سوی دستگاه های مختلف اجرایی بدون نیاز به مکاتبات اداری و به صورت الکترونیکی با وارد کردن کد شناسایی درج شده بر روی آن در سامانه مذکور قابل انجام است.

وی در مورد میزان امنیت کارت مهارت هوشمند فنی و حرفه ای، بیان کرد: این کارت از کدهای امنیتی سه لایه برخوردار است و در استعلام امکان جعل وجود ندارد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد