تاریخ درج خبر : 1393/07/23
کد خبر : ۳۷۹۸۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مبلمان شهری مناسب؛ احیای زندگی زیبا برای معلولین

مناسب سازی فضاها و مبلمان شهری با هدف تامین حقوق برابر و فرصت های مساوی برای معلولان از اولویت های شهر سازی است. معلولان به عنوان شهروندان جامعه این حق را دارند که در خیابان ها، معابر و ساختمان ها تردد کنند و با مشکلات روبرو نشوند.

اتابک

مدیرکل بهزیستی کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به برنامه ریزی برای مناسب سازی معابر و مبلمان شهری برای معلولان گفت: مناسب سازی معابر نیازمند همکاری مسوولان بخصوص فرمانداران است.
فضل الله اتابک با بیان اینکه مناسب سازی معابر شهری از یک سال گذشته شروع شده افزود: مناسب سازی معابر شهری با همکاری حوزه عمرانی استانداری به جد در حال پیگیری است.
وی با اشاره به مشکلات مبلمان شهری برای عبور ومرور معلولان اظهارکرد: اقدامات شهرداری یاسوج برای بهسازی معابر قابل تقدیر است.
اتابک با بیان نرخ 2.7 معلولیت در سطح استان، کمبود آزمایشگاه تخصصی و مشاوره ژنتیک، بالا بودن هزینه انجام آزمایش و نبود پوشش بیمه را از مهم ترین مشکلات معلولان اعلام کرد.
وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در موارد مختلف ابرازداشت: خانواده ها باید تنبلی چشم کودکان سه تا شش سال خود را جدی بگیرند.
اتابک تعداد معلولان شناسایی شده در کهگیلویه و بویراحمد را 18 هزار نفر اعلام کرد و گفت: جمعیت معلول مستمری بگیر این استان هم اکنون پنج هزار و 237 نفر هستند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد