تاریخ درج خبر : 1393/07/23
کد خبر : ۳۷۹۸۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

تأمین اعتبار چند طرح بزرگ عمرانی استان از طریق فاینانس

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تأمین اعتبار چند طرح بزرگ عمرانی این استان از محل فاینانس خبر داد.IMG_0890

حسن نوروزی با بیان اینکه همه پروژه‌های عمرانی را نمی‌توان با استفاده از محل منابع داخلی تکمیل کرد، افزود: بسیاری از طرح‌های بزرگ در استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله سد شیو، راه‌آهن اقلید به یاسوج و پتروشیمی دهدشت وجود دارند که باید از طریق فاینانس برای آن‌ها تأمین اعتبار کنیم.

وی افزود: در استان بحث فاینانس یا همان سرمایه‌گذاری خارجی دنبال می‌شود که در قانون بودجه مبلغ یک میلیارد و 670 میلیون دلار به استان ما اختصاص داده‌اند و در حال حاضر این موضوع برای تکمیل پروژه‌های عمرانی در استان بسیار مهم است.

نوروزی بیان کرد: در این برهه نباید از دولت توقع بی‌جا در خصوص تأمین اعتبارات و منابع با توجه به مشکلات گذشته داشته باشیم و طبیعی است که بخش خصوصی و دولت با منابع محدودی که در اختیار دارند قادر به تأمین منابع برای ساخت و تکمیل برخی از پروژه‌های بزرگ همانند سد شیو، راه‌آهن و پتروشیمی‌ها نیستند که باید به جای مطالباتی که از کشورهایی مانند چین داریم به جای آن در کشور ما کار کنند.

وی در خصوص اخذ ماده 215 طرح‌های عمرانی در استان هم گفت: به دنبال این هستیم که ماده 215 این طرح‌ها را اخذ کنیم تا این که طرح‌ها کددار شوند و با توجه به ارتباطاتی که اکنون میان استان و دولت وجود دارد ماده 215 آبرسانی به چهار شهر استان قطعی شده است.
منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    این دیگر چه افاضاتی ست که مطرح می کنید ؟؟ فقط استان ما نباید توقع داشته باشد !!!! استانی که صادر کننده عمده نفت و گاز کشور است. تا کی باید دست روی دست منتظر بذل عنایت ویژه باشید . بر خیزد در جلسات ملی مدبرانه حضور پیدا کرده و از استان دفاع کنید . همین دیروز بود که خبر از افتتاح بزرگترین پل عابر پیاده تحت عنوان پل طبیعت در تهران در روزنامه همشهری منتشر گردید . پلی که می توانست در شهر یاسوج که نام پایتخت طبیعت ایران را یدک می کشد نیز ساخته و افتتاح گردد.صحبت از فاینس کردن فقط یک دلخوشی است . چرا با مبلمان شهری مرکز این استان نظر نمی افکنید؟؟ چرا ساحل سازی رودخانه بشار را که در فصل بهار و تابستان پذیرای صدها هزار گردشگر است را سامان نمی دهید؟؟؟؟چرا پل نیمه ساخته رودخانه بشار را به امان خدا رها کرده اید. اگر این پل با طغیان رودخانه ویران شد در برابر برابر خدا و خلق خدا و وجدان مردمی چه پاسخی دارید؟؟

  • ناشناس گفت:

    بهمئی جزئش نی

پربازديد