تاریخ درج خبر : 1393/07/24
کد خبر : ۳۷۹۸۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتخاب اسباب بازیهای مناسب روحیه صلح آمیز را در کودکان تقویت میکند

دنیای کودکی دنیای عجیبی است. دنیای آرزوها و رویاها. دنیای رنگی اسباب بازیها. دنیایی که در آن شاهزاده خانوم کارتونی می شوی یا قهرمان داستان، شوالیه ای شجاع که به جنگ دشمنان می رود. شبیه سازی در دنیای کودکان امری طبیعی است. بارها دیده شده که دختران کوچک، دوست دارند لباسی شبیه عروسکشان داشته باشند و یا پسران با اسرار از مادر می خواهند لباس پلیسی شبیه عروسکی که داخل ماشین پلیس اسباب بازیشان است؛ تهیه کند.تفنگ
کارشناس علوم تربیتی شبکه بهداشت و درمان گچساران نیز در همی ارتباط گفت: هم بازی شدن کودک با اسباب بازی هایی مانند تفنگ، شمشیر، تیر و کمان به تقویت حس خشونت در کودکان کمک می کند.
سودابه علیزاده افزود: فراهم کردن زمینه بازی های سالم از سوی والدین نقش مهمی در شخصیت کودکان دارد.
وی با اشاره به رشد بسیاری از کودکان در واحدهای مسکونی آپارتمانی افزود: بازی پایگاهی برای بالندگی و شکوفایی توانمندی ها و استعداد های کودکان است که والدین نقش اثرگذاری در هدایت کودکان خود به سوی بازی های سالم را دارند.
علیزاده بازی های رایانه ای را یکی از آسیب های جدی دنیای کودکان امروز ذکر کرد و گفت: این بازی ها ضمن دور کردن کودکان از انجام بازی های سالم کودکانه در محیطی واقعی زمینه بروز بیماری جسمی و روحی در کودکان را ایجاد می کند.
وی بیان کرد:تکامل رشد ذهنی کودک در گرو بازی و سرگرمی با اسباب بازی های مورد نیاز کودک است که نوع اسباب بازی ها کودکان با رشد او تغییر می کند.
علیزاده گفت: فراهم کردن زمینه سرگرم شدن کودک با اسباب بازی های متناسب با شرایط جسمی و روحی به خلق خاطرات ماندگار در ذهن کودک و عزت نفس او کمک می کند.
علیزاده اضافه کرد: بازی از زمان تولد تا 8 ماهگی شامل استفاده از حواس از جمله دیدن، شنیدن و لمس کردن است.
وی با بیان این نکته که کودک در بازی حس آزادی عمل، خیال پردازی را تجربه می کند، از والدین خواست برای تقویت حس اعتماد به نفس در کودکان به بازی های کودکانه زمان و نوع اسباب بازی آنها توجه ویژه ای داشته باشند.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد