تاریخ درج خبر : 1393/07/25
کد خبر : ۳۷۹۸۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری همایش ملی کارآفرینی به همت دانشگاه پیام نور استان در یاسوج

همایش ملی فرهنگ و توسعه کارآفرینی به همت دانشگاه پیام نور استان در یاسوج برگزار شد.

عنایت‌الله نجیب‌زاده صبح امروز در همایش ملی فرهنگ و توسعه کارآفرینی که با حضور مسئولان ارشد استانی و کارشناسان و برنامه‌ریزان در محل سالن کنعانی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد اظهار داشت: :استارت این همایش از ۸ ماه پیش زده شده و این همایش را تحت نامگذاری سال یعنی سال فرهنگ و توسعه کارآفرینی کارهایی را شروع کردیم که در این زمینه اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های مختلف به عنوان کمیته علمی در این همایش دانشگاه پیام‌نور را یاری کردند.IMG_1843-300x225

رئیس دانشگاه پیام‌نور کهگیلویه و بویراحمد کارآفرینی را از اهداف اصلی و محورهای مهم برگزاری این همایش ملی برشمرد واظهار داشت: از طریق سایت در زمینه ارسال مقالات و موضوعات همایش اطلاع رسانی شد و نهایتا تعدای به عنوان سخنران و تعدادی به عنوان پوستر انتخاب شدند که خوشبختانه بیشتر این آثار از کیفیت خوبی برخوردار بودند.

وی با قدردانی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیشترین مقالات در حوزه مدیریتی این همایش را خادمی استاندار داوری کرده است واین نشان‌دهنده اهمیتی است که مسئولان استانی برای موضوع کارآفرینی در استان ما قائل هستند.

نجیب‌زاده برگزاری همایش‌های فرهنگی را از وظایف دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: دانشگاه پیام‌نور در راستای منویات رهبری مبنی بر اقتصاد و فرهنگ برنامه‌های متنوعی را اجرا و در دست اقدام دارد و این همایش نیز یکی از اقدامات ما در این زمینه می باشد که تلاش می شود باز هم اینگونه همایش ها با کیفیت بهتری برگزار گردد.

این مسئول با اشاره به وضعیت اشتغال در سطح کشور تصریح کرد: برگزاری همایش‌های کارآفرینی و تبیین آن برای نسل جوان جویای کار می‌تواند مقوله اشتغال را بهتر ساماندهی کند و امیدواریم از نتایج این تحقیقات اساتید و دانشجویان ما استفاده کنند و شاهد تأثیرگذاری نتایج خوب این تحقیقات و به دنبال آن توسعه استان را نیز شاهد باشیم.

در ادامه خادمی با بیان اینکه کارآفرینی باید متناسب با فرهنگ بومی هر منطقه‌ای باشد، گفت: برای مثال در استان کهگیلویه و بویراحمد باید بر اساس فرهنگ بومی این منطقه توسعه کارآفرینی را در دستور کار قرار دهیم و از آن برای توسعه و افزایش اشتغال و رشد کارآفرینی این منطقه استفاده شود.

خادمی در ادامه افزود: از آنجا که مهمترین مشکل امروزی ما در تمام کشور اشتغال و کارآفرینی است باید تلاش شود تا این موضوع یعنی کارافرینی را به خوبی در جامعه فرهنگ‌سازی کنیم تا بتوانیم شاهد تغییر و تحول در بخش های مختلف چه توسعه و اشتغال باشیم.

وی افزود: بهترین راه برای فرهنگ‌سازی در این خصوص دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی هستند که خوشبختانه در استان ما قدم‌های خوبی برای فرهنگ‌سازی در این زمینه برداشته شده است و امیدواریم این همایش ها ادامه داشته باشد و به مرو از کیفیت بهتری برخوردار باشند.

خادمی با درخواست از دانشگاه‌ها در راستای انجام کارهای علمی که بتواند اشتغال را در استان متحول کند، تاکید کرد: ما نیز در مجموعه مدیریتی استان مجموعه‌های دانشگاهی را در این راه یاری خواهیم کرد و امیدواریم که به نتایج این تحقیقات بها داده شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد