تاریخ درج خبر : 1393/07/25
کد خبر : ۳۷۹۸۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

شبکه آب شرب یاسوج بالای 25 سال عمر دارد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: شبکه آب شهر یاسوج بطور متوسط عمر بالای 25 سال دارد و شکستگی‌ها به نحوی است که در یک خیابان 40 مرتبه تاکنون مأموران ما نسبت به تعمیر آن اقدام کردند.

علی لدنی نژاد در نشست بررسی پروژه های شهرستان بویراحمد افزود: به علت تنش آبی لازم است هر سال دو چاه 40 تا 50 لیتر در ثانیه در یاسوج حفر شود، چراکه 90 درصد آب این شهر از چاه‌های آب در تنگ کناره، مهریان و چم گنجشکی تهیه می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 90 درصد آب شرب شهر یاسوج از چاه تأمین می شود، اظهارکرد: زیر 10 درصد آب شهر یاسوج از چشمه های آب نهر و آبشار یاسوج تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خوشبختانه مردم یاسوج نسبت به اتصال منازل خود به فاضلاب اکنون همکاری خوبی با آب و فاضلاب دارند.

لدنی نژاد تصریح کرد: اکنون متوسط تکمیل فاضلاب شهر یاسوج 83 درصد است یعنی اینکه خط انتقال 100 درصد، شبکه 79 درصد و تصفیه‌خانه آن 100 درصد تکمیل شده است.

وی ادامه داد: می‌توانیم فاضلاب مادوان را به تصفیه‌خانه یاسوج متصل کنیم، اما مشکل رودخانه و شیب معکوس موجب سختی کار شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: هزینه آب‌ بهای شهر یاسوج یک سوم تعمیرات، نگهداری و همچنین بهداشتی‌سازی آب این شهر را هم جوابگو نیست.

لدنی نژاد اضافه کرد: دو شهر چیتاب و پاتاوه مشکل مخزن آب آشامیدنی دارند.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد