تاریخ درج خبر : 1393/07/28
کد خبر : ۳۷۹۹۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

با ارائه نسل های سوم و چهارم تلفن همراه مشکلات ارتباطی استان برطرف می شود

سایت استان جهت پی گیری مشکلات تلفن همراه و ثابت در استان، مدیریت شرکت مخابرات استان، فیلترینگ شبکه های اجتماعی(واتس آپ،وایبر، تانگو و …) مصاحبه ای چهره به چهره با دکتر زارعیان مدیر کل روایط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران انجام داد. متن مصاحبه بدین شرح است:

Mokhaberat

در بسیاری از مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد مشکل آنتن دهی و عدم پوشش تلفن همراه وجود دارد آیا در این زمینه اقدامی انجام گرفته است؟

بعد از دریافت دستور وزیر ارتباطات مبنی بر وجود مشکل آنتن دهی و پوشش مناطق کوهستانی، شرکت ارتباطات سیار مامور گردید که حداکثر سرمایه گذاری را در استان کهگیلویه و بویراحمد برای پوشش مناطق کوهستانی داشته باشیم.

شرکت ارتباطات سیار این عملیات را با مقداری تاخیر انجام خواهد داد که دلیل آن ارائه نسل های سوم و چهارم (3G و 4G) هست که امیدواریم در بستر توسعه هم به حداکثری مناطق تحت پوشش و هم نسل های جدید ارتباطات توجه شود و با ارائه این دو نسل ارتباطات مشکلات استان تا حدود زیادی مرتفع خواهد شد.

مردم روستائی از وجود GSM روستایی به دلیل پوشش نامناسب و عدم ارائه خدمات در این بستر ناراضی هستند و استقبال کافی از GSM صورت نگرفت و شرکت مخابرات استان اقدام به جمع آوری تلفن ثابت روستایی نمودند نظرتان را در این مورد بیان کنید.

از نظر سرمایه گذاری امکان توسعه ارتباطات روستایی با کابل وجود ندارد و ما دو مشکل اساسی در توسعه روستایی داریم، یکی نقاط صعب العبور و هزینه بالا جهت خدمت دهی و دوم در چند سال اخیر بیش از 15 میلیارد تومان سرقت کابل داشته ایم و در این مناطق نیروی انتظامی و نیروهای حراستی امکان وجود ندارند به همین دلیل بهترین راه حل استفاده از شبکه بی سیم بود.

ما در برنامه داریم که سیستم WLL را تقویت کنیم به نحوی که پاسخگوی همه نیازهای مخاطبان باشد و اگر بنا باشد که شبکه را فقط در قالب صوت ایجاد کنیم از نظر اقتصادی و استقبال مردم قابل به صرفه نیست و برای انجام WLL در این استان برنامه داریم و انجام خواهیم داد.

سخنگوی قوه قضائیه مهلتی به وزارتخانه ارتباطات برای تعیین تکلیف شبکه های اجتماعی نظیر واتس آپ،تانگو و وایبر تعیین نمود نظر شما در مورد این شبکه های اجتماعی چیست؟

به عنوان یک کارشناس معتقدم که راه حل اصولا بستن این شبکه های اجتماعی نظیر واتس آپ و غیره نیست و راه در تولید محتواست، چرا که اگر فرض کنیم یکی از این شبکه ها را فیلتر کنیم ده ها شبکه دیگر وجود دارد و شبکه های جدید در آینده می آید. به نظر من، ما و دولت باید کمک کنیم و همان طور که وزیر مخابرات اعلام کردند باید دغدغه مسئولین را از بین ببریم. به جای آنکه فیلتر کنیم باید محتوایی بسازیم که مناسب با نیازهای مردم باشد و این شیوه شیوه موثری است و امکان فیلتر یک و یا تمامی این شبکه ها وجود دارد ولی به سرعت دیگری جایگزین می شود.

مدیر کل کنونی استان آقای افتخاری از نیروهای اصولگرا می باشد آیا ابقاء وی در این پست، با سیاست های دولت تدبیر و امید همخوانی دارد؟

ایشان از مدیرهایی بوده که عملکرد خوبی در هر مسئولیتی داشته و الان در استان شما نیز عملکرد نسبتا خوبی دارد. این دولت، دولت تدبیر و امید است به هر حال دولت اعتدال هم هست و سیاستش برخورد با نیروهای فعال نبوده و ما و پرسنل و مدیران شرکت، تا زمانی که سیاست های دولت را به خوبی اجرا کنند تغییر نخواهیم داد.

گزارشی که از این استان داریم در دورهای که ایشان آمده تحولات خوبی در استان صورت گرفته است. مدیر کل استان قول داده اند که همه کمبودهای استان را برطرف کنند و پوشش تلفن همراه را کامل کنند و استان را از زیان دهی خارج کنند و بحث انحلال شرکت مطرح نشود.

تهیه مصاحبه: عزت اله محسنی پور

 

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد