تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کارخانه سیمان مارگون نیمه اول سال 94 به بهره‌برداری کامل می‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از کارخانه بزرگ سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) گفت: در نیمه اول سال 94 کارخانه سیمان مارگون به بهره برداری کامل خواهد رسید.IMG_0322

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه براساس پیش بینی های صورت گرفته فاز اول این کارخانه تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید افزود: در صورت مرتفع شدن مشکلات موجود، کارخانه سیمان مارگون در نیمه اول سال 94 به بهره برداری کامل خواهد رسید.
دیودیده گفت: با توافقات صورت گرفته در زمینه قیمت گذاری مشکل واگذاری و انتقال زمین سایت کارخانه حل شده و تسهیلات لازم در حال پرداخت است.
وی با اشاره به اینکه مهمترین چالش پیشرو آب مورد نیاز طرح است افزود: رایزنی های لازم در رابطه با تامین آب مورد نیاز از فاصله 13 کیلومتری طرح و دو چاه که اکنون در مالکیت آب منطقه ای است در حال انجام است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون نقش مهمی در توسعه منطقه و ایجاد اشتغالزایی و درآمدزایی دارد تاکید کرد: این امر با همراهی مسؤلین ذیربط از جمله آب منطقه ای بخصوص در ارتباط با واگذاری چاه به شرکت شهرکهای صنعتی استان، جهت تأمین آب شهرک صنعتی سقاوه و سیمان مارگون محقق خواهد شد.
دیودیده گفت: بخش سازه ای کارخانه به طور کامل تکمیل شده و تقریبا تمامی تجهیزات نصب و یا در محل سایت قرار دارد.
وی اظهار داشت: پرداخت های ارزی مصوب انجام شده و 240 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و 100 میلیارد ریال از محل پست بانک مصوب و در حال طی مراحل جهت پرداخت است و قطعا نقش بسزایی در روند کار خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مردی ازلیشتر گفت:

    واقعا جای بسی سوال میباشد که چطوره که دربویراحمد کارخانه مارگون 76درصد پیشرفت کرده واون هم بدون حمایت بخش خصوصی ولی دردهدشت باتوجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی دولتمردان حمایت نمیکنند تاجایی که استاندار بعنوان مقام ارشد دولت میگه باید گاوداری بشه واین مایه تاسف وعین تبعیض میباشد.آقای علیباری جهت پیگیری…..

  • […] کارخانه سیمان مارگون نیمه اول سال ۹۴ به بهره‌برداری کا… […]

پربازديد