تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

کارخانه سیمان مارگون نیمه اول سال 94 به بهره‌برداری کامل می‌رسد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از کارخانه بزرگ سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) گفت: در نیمه اول سال 94 کارخانه سیمان مارگون به بهره برداری کامل خواهد رسید.IMG_0322

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه براساس پیش بینی های صورت گرفته فاز اول این کارخانه تا پایان سالجاری به بهره برداری خواهد رسید افزود: در صورت مرتفع شدن مشکلات موجود، کارخانه سیمان مارگون در نیمه اول سال 94 به بهره برداری کامل خواهد رسید.
دیودیده گفت: با توافقات صورت گرفته در زمینه قیمت گذاری مشکل واگذاری و انتقال زمین سایت کارخانه حل شده و تسهیلات لازم در حال پرداخت است.
وی با اشاره به اینکه مهمترین چالش پیشرو آب مورد نیاز طرح است افزود: رایزنی های لازم در رابطه با تامین آب مورد نیاز از فاصله 13 کیلومتری طرح و دو چاه که اکنون در مالکیت آب منطقه ای است در حال انجام است.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون نقش مهمی در توسعه منطقه و ایجاد اشتغالزایی و درآمدزایی دارد تاکید کرد: این امر با همراهی مسؤلین ذیربط از جمله آب منطقه ای بخصوص در ارتباط با واگذاری چاه به شرکت شهرکهای صنعتی استان، جهت تأمین آب شهرک صنعتی سقاوه و سیمان مارگون محقق خواهد شد.
دیودیده گفت: بخش سازه ای کارخانه به طور کامل تکمیل شده و تقریبا تمامی تجهیزات نصب و یا در محل سایت قرار دارد.
وی اظهار داشت: پرداخت های ارزی مصوب انجام شده و 240 میلیارد ریال تسهیلات از محل منابع صندوق توسعه ملی و 100 میلیارد ریال از محل پست بانک مصوب و در حال طی مراحل جهت پرداخت است و قطعا نقش بسزایی در روند کار خواهد داشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد