تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۳۹
+ تغییر اندازه نوشته -

ابتکار دانشگاه یاسوج در تشکیل اتاق فکر فرهنگی

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: در یک اقدام ابتکاری و برای اولین بار اتاق فکر فرهنگی اساتید در دانشگاه یاسوج تشکیل شد که با استقبال وزارت علوم مواجه شد.IMG_0315

به گزارش سایت استان، یوسف نیکروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: کار فرهنگی سخت و دشوار و گسترده است و معاونت فرهنگی به تنهایی نخواهد توانست این مسئولیت سنگین را به دوش بگیرد و نیازمند مشارکت و تعامل دیگر حوزه‌های فرهنگی دانشگاه است.

وی افزود: دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه یکی از نهادهای فرهنگی مهم است که به عنوان مشعلی فروزان نقش هدایتگری، روشنگری و اصلاح امور را بر عهده دارد و می تواند دانشگاه را در پیشبرد برنامه های فرهنگی کمک کند.

نیکروز یادآور شد: معاونت فرهنگی دانشگاه یاسوج با دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در زمینه های سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی تعامل و همکاری خوبی دارد و چنانچه اختلافی وجود داشته باشد در روش اجرای برنامه ها است.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج عمده برنامه های فرهنگی را در جهت تقویت باورهای دینی و مذهبی دانشجویان عنوان کرد و بیان داشت: امروزه دشمنان هجمه‌ها و نقشه‌های خود را به اشکال مختلف پیاده کرده و یکی از جاههایی که دشمن برای اجرای نقشه‌های خود بر آن تمرکز کرده دانشجویان هستند که تقویت باورهای دینی و اعتقادی دانشجویان از برنامه‌های مهم فرهنگی مورد نظر دانشگاه یاسوج است.

وی ادامه داد: دشمنان تلاش می کنند اعتقادات مذهبی و دینی قشر دانشجو را کمرنگ جلوه دهند و از این طریق آنها را به انحراف بکشانند.

نیکروز در بخش دیگری از سخنان خود در زمینه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه ها گفت: با توجه به سیاست های جدید مسوولان وزارت علوم کیفیت بخشی محتوای این کرسی ها دارای اولویت است که دانشگاه یاسوج نیز در این راستا عمل خواهد کرد.

وی تاریخ برگزاری اولین کرسی آزاد اندیشی در سال جدید تحصیلی را 4 آبان اعلام کرد.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج تعداد نشریات فعال این دانشگاه را 22 نشریه عنوان کرد و اذعان داشت: در دوره گذشته که یک رکود فرهنگی بر دانشگاه حاکم بود و ما نیز وارث آن شدیم، فقط 4 تا 5 نشریه منتشر می شد.

وی اتاق فکر فرهنگی اساتید دانشگاه را از ابتکارات این معاونت خواند و خاطرنشان کرد: در جلسه شورای معاونان فرهنگی دانشگاههای سراسر کشور این موضوع مطرح شدو مورد استقبال وزارت خانه قرار گرفت و به همه دانشگاههای کشور ابلاغ شد.

نیکروز با بیان اینکه نقدهای سازنده اصحاب قلم و رسانه به اصلاح و تقویت فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها کمک می کند، اظهار کرد: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده معاونت فرهنگی دانشگاه یاسوج در راستای اجرای دقیق انتظارت به حق معظم له و کاربردی کردن این نظرات در حوزه فرهنگ گام بر می دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد