تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

توضیحات مدیرکل سیاسی در خصوص افزایش تعداد نمایندگان استان

مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از برخی بی‌انصافی‌ها نسبت به دولت، گفت: افزایش نمایندگان مجلس در این استان بر اساس شاخص‌ها و فاکتورهای که در قانون آمده انجام می‌گیرد.IMG_5361

جلیل حسنی اظهار کرد: منصفانه نیست که همه اشکالات و محدودیت‌های قانونی و حتی برخورداری از برخی اولویت‌ها را در زمینه افزایش نمایندگان را به دولت نسبت بدهیم.
مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به طرح افزایش نمایندگان مجلس، بیان کرد: افزایش نمایندگان بر اساس صراحت قانون با دارا بودن شاخص‌ها و فاکتورهای که در قانون ذکر شده هر ۱۰ سال یک بار با در نظر گرفتن عوامل؛ انسانی، جغرافیایی و سیاسی، ۲۰ نماینده به نمایندگان مجلس شورای اسلامی اضافه می‌شود.
حسنی با بیان اینکه طرح افزایش نمایندگان بر اساس اولویت‌ها و شاخص‌ها انجام می‌گیرد و به هیچ نهاد یا ارگان یا دستگاه اجرائی و دولتی ربط ندارد، یادآور شد: در مردادماه سال ۹۱ توسط وزارت کشور و با امضاء رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی ارائه شد، اما یک فوریت آن رأی نیاورد و مقرر شد به صورت عادی در مجلس مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی اضافه کرد: در همان سال ۹۱ با توجه به شرایط استان کهگیلویه و بویراحمد طرح توجیهی افزایش نمایندگان از طریق استاندار وقت به وزارت کشور ارسال شد که به دلیل نداشتن شاخص‌ها و فاکتورهای لازم در اولویت قرار نگرفت.
مدیرکل سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه هیچ‌گونه کارشکنی در افزایش نمایندگان از سوی هیچ فرد یا گروهی صورت نگرفته است، افزود: طی سال جاری نیز با پیگیری و امضاء آقای خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، موضوع افزایش نمایندگان و لحاظ نمودن همه جوانب از جمله جمعیت، موقعیت جغرافیایی، سیاسی، صعب العبور بودن منطقه و تاثیر افزایش نمایندگان بر رفع محرومیت و سایر شرایط و اولویت‌ها به وزارت کشور منعکس شد.
حسنی اضافه کرد: طرح موضوع افزایش نمایندگان توسط ۲۰ نفر از نمایندگان مجلس به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارائه شده و فعلاً در کمیسیون مربوطه تأئید شده است و لایحه پیشنهادی دولت نبوده، بلکه دولت طرف مشورت است نه تصمیم گیرنده.
وی با اشاره به وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد و اینکه افزایش نمایندگان در برون رفت این استان از محرومیت کمک شایانی خواهد کرد، اظهار داشت: رایزنی نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی بسیار تاثیر گذار می‌باشد، البته ما باید اولویت‌ها و شاخص‌های استان‌هایی که مشمول افزایش تعداد نمایندگان هستند را داشته باشیم تا بتوانیم در این زمینه فعالیت و قضاوت کنیم.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد