تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -

پایه های پل سوم بشار دیگر قادر به نگه داشتن پل نیست

نماینده استانداری کهگیلویه و بویراحمد در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی گفت: به دلیل برداشت بی رویه از رودخانه بشار در گذشته دیگر پایه های پل سوم بشار نمی توانند این پل را نگه کنند.
سیاوش فرهادی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه پایه های پل سوم بشار 6 متر پایین رفته اند، اظهار کرد: احتمال ریزش این پل وجود دارد.
وی عنوان کرد: 6 کارخانه شن و ماسه در محدود پل بشار تا پل مختار به دلیل برداشت بی رویه از کف رودخانه بشار تعطیل و برق آنها قطع شد و وضعیت 11 مورد دیگر نیز در دست بررسی است.
فرهادی با بیان اینکه بخشی از اراضی حوزه پل بشار موردتملک قرار گرفتند، افزود: انتظار می‌رود شهردای، آب منطقه ای، بنیاد مسکن و منابع طبیعی نسبت به این تصرفات رسیدگی کنند.
دادستان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: برخورد با افراد حقیقی و حقوقی متعرض به حریم رودخانه بشار به طور ویژه در دستور کار دستگاه قضایی است.
مختار کوشا وضعیت نظارت بر ساخت و ساز در شهر یاسوج را نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: شهرداری ها باید نسبت به ساخت و ساز ها به طور قانونی و حفظ قوانین حساس باشد و در این زمینه تنها قانون را ملاک قرار دهد.
وی با بیان اینکه وجود مراکز درمانی و کلینیک ها در یک محدود خاص سبب ترافیک در شهر یاسوج شده است، ابراز کرد: انتظارمی رود این موارد در کمترین زمان ممکن در نقاط مختلف شهر مستقر شوند تا شاهد کاهش ترافیک باشیم.
رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست با اشاره به اینکه با راه اندازی شعبه ویژه تجدید نظر به منابع ملی و بیت المال تعرضات به حداقل رسید، گفت: دستگاه قضایی استان نسبت به حقوق بیت المال حساسیت فوق العاده‌ای دارد.
علی جمادی با بیان اینکه برخورد با متعرضان به عرصه های ملی و بیت المال در دستور کار دستگاه قضایی استان است، افزود: بخشی از آسیب های وارده به بیت المال به دلیل کم کاری و سهل انگاری ها از سوی نهادهای اجرایی می باشد که انتظار می رود در این زمینه ادارات بویژه کارشناسان حقوقی حساس باشند.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد