تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات استان در نیمه اول امسال 38 درصد رشد داشت

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در کارگروه توسعه صادرات غیره نفتی استان گفت: در 6 ماهه نخست سالجاری ارزش ریالی صادرات کهگیلویه و بویراحمد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزون بر 38 درصد رشد داشته است.div

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه یکی از مهمترین اولویت های کشور و به تبع آن استان تلاش و برنامه ریزی در جهت توسعه صادرات پایدار است افزود: خوشبختانه شرایط برای تحقق این امر در کشور فراهم است.
دیودیده گفت: در 6 ماهه نخست سالجاری صادرات کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ریالی 4 میلیون و 430 هزار دلار و به لحاظ وزنی 3 هزار 784 تن بوده است.
وی با اشاره به رشد 38 درصدی میزان صادرات به لحاظ ارزش ریالی اظهار داشت: به لحاظ وزنی صادرات استان با کاهش مواجه بوده که دلیل این امر شرایط خاص کشور عراق به عنوان مقصد صادرات سیمان کهگیلویه و بویراحمد می باشد.
رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: میانگین میزان رشد صادرات کشور در 6 ماهه نخست سالجاری در سطح کشور 20 درصد بوده و رشد 38 درصدی صادرات استان نقطه امیدبخشی خواهد بود.
دیودیده عمده کالاهای صادر شده استان را عصاره و پودر شیرین‌بیان، دوغ، موکت، لوازم آرایشی و بهداشتی، عصاره گیاهان دارویی و …عنوان کرد و گفت: خوشبختانه صادرات خوبی در این حوزه داشتیم.
وی ارزش صادرات لوازم آرایشی را به ازای هر کیلوگرم 63 دلار بیان کرد و گفت: ارزش صادرات سیمان به ازای هر کیلوگرم 14 هزارم صدم است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد