تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۷۱
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد معاون استاندار از صدور بی‌رویه کارت بازرگانی

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم پایداری صادرات غیرنفتی در استان تاکید کرد.

علی‌حسن نوروزی در کارگروه صادرات کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه صادرات مقوله مهمی است، گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی از جنبه‌های سیاست ابلاغی توسعه صادرات غیرنفتی است چراکه صادرات غیرنفتی از بخش‌های خوب کشور محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ابهاماتی در بحث صادرات وجود دارد، ادامه داد: پایداری صادرات در صادرات غیرنفتی مهم است.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم پایداری صادرات در کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد و گفت: صادرات به این مفهوم نباشد که تاجر برای یک سال محصولی را صادر کند بلکه باید با فراهم کردن شرایط و زیرساخت‌ها پایداری صادرات را مدنظر قرار دهیم تا با ارزش ارزآوری استان نیز توسعه یابد.

نوروزی بر لزوم پایداری صادرات تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه ترتیب صادرات کالاهای غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد چند کالای قبلی بوده که تنوع کالایی نداشتیم.

این مسئول تصریح کرد: انتظار می‌رود که کارگروه صادرات با رویکرد و برنامه‌ریزی جدیدی سعی در افزایش تنوع محصولات صادراتی داشته باشد.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: برای جلسه بعد باید مواردی که در جلسات قبل مطرح شده در دستور کار قرار گرفته شود و پیگیری‌های لازم برای اجرایی کردن آن‌ها صورت گیرد.

نوروزی تصریح کرد: سازمان صنایع و معادن برای جلسه بعدی کار گروه صادرات اقداماتی که در زمینه پایداری محصولات، حمل و نقل، کارت‌های بازرگانی، تقویت تشکل‌ها و … را پیگیری کند.

وی با انتقاد از ارائه تسهیلاتی که در کهگیلویه و بویراحمد هزینه شده است، گفت: تعداد وام‌هایی که برای باغ زیتون و بادام دادیم اگر به عمل می‌رسید الان صادر کننده زیتون بودیم.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در بحث مرغداری و باغداری نیز تسهیلات خوبی ارائه شده است، عنوان کرد: متاسفانه با ارائه تسهیلات خوب مشکلات همچنان وجود دارد و کمبودهایی احساس می‌شود.
نوروزی از وجود کارت‌های متعدد صادراتی گلایه‌مند شد و گفت: چطور این همه کارت صادر شده ولی تاجری وجود ندارد که محصولات کنونی که زمینه صادرات را دارند، صادر کند.
این مسئول عمده مشکلات مذکور را عدم نظارت صحیح عنوان کرد و ادامه داد: نظارت بر امور مشکلاتی دارد که وجود این مشکلات به خود مسئولان برمی‌گردد.
معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به توسعه صادرات و برنامه‌ صنعت و معدن برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه اشاره کرد و گفت: شرایط کنونی روسیه می‌تواند بازار خوبی برای استان باشد.
وی با تاکید بر اینکه با مشخص شدن اعضای هیئت اعزام به روسیه برای بازاریابی و نیازمندی‌های آ‌ن‌ها کهگیلویه و بویراحمد مزایای خوبی دریافت می‌کند، خاطرنشان کرد: با صادرات محصولات مورد نیاز روسیه ارزآوری خوب و ارتباط با کشورهای خارجی برای استان ایجاد می‌شود.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    کجای کاری برادر…مگه رییس اتاق بازرگانی استان تاجره یا بازرگانه… 99درصد اینهایی که کارت بازرگانی دارن تاجر نیستن

پربازديد