تاریخ درج خبر : 1393/07/27
کد خبر : ۳۷۹۹۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

نبود زیر ساخت ها گردشگری کهگیلویه و بویر احمد را تهدید می کند

کهگیلویه و بویر احمد با داشتن طبیعت بکر و آب و هوای مطبوع این روزها توجه خیل عظیمی از گردشگران و توریست های داخلی و خارجی را به خود جلب کرده است
اما در این میان در هنگام ورود به استان همیشه با مشکلات زیادی در وضعیت گردشگری این استان مواجه می شوند و طبیعت زیبا و دلفریب این خطه هم نتوانسته این گردشگران را برای بار دوم مهمان دیارمان بکند. ضعف در زیر ساخت های گردشگری نظیر نبود امکانات رفاهی و تفریحی مناسب در بوستان ها و مناطق هدف گردشگری استان و نبود و کمبود هتل و مهمان خانه های مناسب و در شان مسافران دلایلی هستند که همواره استان را در صنعت گردشگری با مشکل مواجه کرده است.

 

IMG-20140913-WA0005

مسئولان امر دلیل این ضعف را در نبود اعتبار توجیه می کنند. ولی امسال به گفته معاون عمرانی استاندار قرار است بودجه قابل قبولی در بخش گردشگری هزینه شود و امیدوارم با این بودجه بتوان گرهی هر چند کوچک از ضعف های حوزه گردشگری استان برداشته شود.

به گفته معاون عمرانی استاندار امسال قرار است 135 میلیارد ریال به حوزه گردشگری استان اختصاص داده شود
پژمان نیک اقبالی می گوید: 100 میلیارد ریال از این بودجه به شهرداری ها برای توسعه و احداث بوستان ها و اقامتگاه های گردشگرپذیر در کهگیلویه و بویراحمد تخصیص یافته است.
وی ابراز داشت: 35 میلیارد ریال اعتبار دیگر برای تقویت زیرساخت های مورد نیاز فعالیت سرمایه گذاران بخش خصوصی به ویژه در ساخت هتل ها و مهمان پذیرهای این استان در نظر گرفته شده است.
معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد از آمادگی مسوولان این استان برای حمایت از سرمایه گذاران احداث هتل و مسافرخانه و معرفی آنان برای دریافت تسهیلات بانکی با سود بانکی 12 در صد به صندوق توسعه ملی و دوره بازپرداخت یک سال بیشتر از بقیه سایر نقاط کشور خبر داد.
نیک اقبالی ابراز داشت:کهگیلویه و بویراحمد به دلیل گردش پذیر بودن و داشتن تنها سه هتل و 10 مهانپذیر نیازمند احداث اقامتگاه های گردشگری بیشتری است.
استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن صدها جاذبه طبیعی و تاریخی هفتمین استان هدف گردشگران کشور و اولین استان زاگرس نشین مورد استقبال توریست، سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از گوشه وکنار کشور است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد