تاریخ درج خبر : 1393/07/28
کد خبر : ۳۸۰۲۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -

نداشتن سند تفکیکی مشکل جدید مسکن مهر گچساران

برخی از کارشناسان و فعالان اقتصادی بر این باورند که زیر بنای مسکن مهر از اوایل کار کج نهاده شده و دیگر امیدی به این پروژه عظیم نیس هر بار که یک گوشه از مشکلات این پروژه گرفته می شود دوباره از جایی دیگر مشکلات خود را نمایان می کنند.
به گزارش سایت استان؛ فعالان اقتصادی بر این باورند که مسکن مهر طبق اصول کارشناسی پایه گذاری نشد.

بعد از همه مشکلاتی که مسکن مهر برای صاحبانشان داشته اینبار نداشتن سند تفکیکی مشکلی است که بر سر راهصاحبانشان بوجود آورد.

مسکن

رییس اداره راه و شهرسازی گچساران بیان کرد: نداشتن سند تفکیکی مالکیت برای هر واحد مسکونی مهمترین مشکل طرح مسکن مهر شهر دوگنبدان است.
جعفربرکتی افزود: تاکنون 700 واحد مسکن مهر شهر دوگنبدان واگذار شده است و به همین تعداد سند تفکیکی مالکیت برای مسکن مهر شهر دوگنبدان صادر شده است و مابقی واحدها سند مالکیت تفکیکی ندارند.
وی اظهار کرد: کمبود اعتبار برای اجرای طرح محوطه سازی، و نیمه تمام بودن خدمات شهری از جمله آب، فاضلاب و گاز از دیگر مشکلات این طرح بزرگ است.
رییس اداره راه و شهرسازی گچساران روند پیشرفت فیزیکی بیش از یک هزار و 500 واحد را 95 در صد ذکر کرد و گفت: در صورت تعامل دستگاه های اجرایی متولی بخش عمده ای از واحدهای مسکونی شهر دوگنبدان تا دهه فجر قابل واگذاری است.
وی ابراز داشت: حدود 400 واحد مسکونی سایت مسکن مهر این شهر 60 در صد پیشرفت فیزیکی دارد.
رییس اداره راه و شهرسازی گچساران گفت: مجتمع مسکن مهر شهر دوگنبدان امکاناتی مانند پارکینگ، فضای سبز و مسجد دارد.
برکتی افزود: عملیات اجرایی مرکز آموزشی پنج کلاسه این مجتمع تجاری 25 در صد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی از اختصاص زمین مورد نیاز مجتمع تجاری مسکن مهر شهر دوگنبدان خبر داد و افزود: تکمیل انجام عملیات اجرایی این طرح ها نیازمند اختصاص اعتبارات است.
رییس اداره ثبت اسناد و املاک گچساران گفت:700 سند برای واحدهای مسکونی مسکن مهر شهر دوگنبدان صادر شده است.
امیر حسین اسلامی با اشاره به زمان بر بودن روند اداری صدور اسناد و املاک افزود: شتاب بخشی به این طرح با همکاری اداره راه و شهرسازی در دستور کار این اداره قرار دارد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از برنامه ریزی های غیر اصولی سال های گذشته مشکلاتی را در مسیر اجرای پروژه مسکن مهر این استان و شهر دوگنبدان ایجاد کرده است.
سید موسی خادمی افزود: تعامل بیشتر شرکت های خدمات رسان راهکاری برای شتاب بخشی به تکمیل طرح مسکن مهر این استان که نویدبخش خانه دار شدن بخشی از اقشار کم درآمد است ضروری است.
خادمی ابراز کرد: با تلاش مضاعف و همت مسوولان مرتبط، زمینه اتمام سریع طرح های مسکن مهر نیمه تمام در کهگیلویه و بویراحمد را فراهم می کند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعدادی از پیمانکاران طرح مسکن مهر پول دریافت کردند در حالی که پروژه های آنها غیرفعال و باید با نظارت بیشتر زمینه شتاب بخشی به آن بیشتر است.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد