تاریخ درج خبر : 1393/07/30
کد خبر : ۳۸۰۳۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

امیدواریم ظرفیت های منطقه را به خوبی معرفی و شکوفا کنیم‬

به مناسبت هفته تربیت بدنی، نخستین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش‌آموزان چاروسا برگزار شد.

آموزش و پرورش چاروسا_المپیادورزشی (5)
محمد شکوهی در آیین افتتاحیه این المپیاد در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شمس تبریزی دهستان جاورده، اظهار داشت: المپیاد ورزشی دانش‌آموزان چاروسا با شرکت 131 دانش‌آموز در یک دبیرستان به صورت نمادین و سپس در کلیه مدارس به تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه از 26مهر آغاز شده است .
رئیس اداره آموزش و پرورش چاروسا ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه ورزش این بخش شود. وی با بیان اینکه امروزه زندگی ماشینی موجبات کم‌تحرکی در بین آحاد مردم جامعه را فراهم آورده است، خاطرنشان کرد: المپیاد درون‌مدرسه‌ای با اجرای برنامه‌های مختلف در صبحگاه مدرسه، زنگ تفریح، استفاده از ظرفیت پنج‌شنبه‌ها، کوهنوردی و … تلاش می‌کند تا بتواند از تمام فرصت‌ها برای ایجاد پویایی، نشاط، سلامت و تحرک در دانش‌آموزان استفاده کند.
شکوهی اضافه کرد: ورزش یکی از مقوله‌هایی است که آموزش و پرورش نقش به‌سزایی در استعدادیابی آن دارد و ما تلاش خواهیم کرد که استعدادهای درخشان را شکوفا و معرفی کنیم.
رئیس آموزش و پرورش چاروسا در ادامه تأکید کرد: این المپیاد ورزشی با هدف ایجاد نشاط و شادابی در مدارس، کشف استعدادهای ورزشی، افزایش مشارکت دانش‌آموزان و اولیای آنان در فعالیت‌های ورزشی، ترویج سیاست مدرسه‌محوری، توسعه و ارتقای آمادگی جسمانی و مهارتی و ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان در سطح مدارس چاروسا برگزار می‌شود که امیدواریم برای نخستین سال بتوانیم آن را به بهترین حالت ممکن اجرا کنیم .
وی یادآور شد: در این المپیاد ورزشی، دانش‌آموزان در رشته‌های دو و میدانی، تنیس روی میز، شطرنج، پیاده‌روی، بسکتبال، طناب‌کشی، آمادگی جسمانی و بازی‌های بومی و محلی باهم رقابت می‌کنند .
شکوهی عنوان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری به جوانان در مورد «تحصیل، تهذیب و ورزش» برگزاری مسابقات ورزشی زمینه‌ی ارتقای سلامت جسم و روان دانش‌آموزان را فراهم می‌کند.
وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات کارشناس تربیت‌بدنی این اداره، عظیم بنام را نیروی جوان، با انگیزه و با نشاط خواند و ابراز امیدواری کرد که در زمان مسئولیت وی شاهد تحول چشمگیری در ورزش بخش چاروسا باشیم.

کارشناس تربیت بنی و سلامت اداره آموزش و پرورش بخش چاروسا نیز در حاشیه این مراسم گفت: طرح المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای، طرح بسیار خوب و تأثیرگذاری است که از سوی دولت تدبیر و امید به اجرا درآمده است.
عظیم بنام افزود: سیاست آموزش و پرورش بخش چاروسا در همین راستا، پیاده‌سازی ایده‌های نو، عملی و مؤثر بوده است و از این رو بنا داریم این طرح را تا پایان سال و در مدارس چاروسا با جدیت پیگیری و با کیفیت مطلوب اجرا نماییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد