تاریخ درج خبر : 1393/07/28
کد خبر : ۳۸۰۵۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

علت مهاجرت مردم از زبان معاون فرماندار کهگیلویه

معاون فرماندار کهگیلویه گفت: منع ساخت و ساز در شهرک بسیجیان و کوی امام علی (ع) دهدشت مهم‌ترین علت مهاجرت مردم این شهر به یاسوج است.

پیش از ظهر امروز جلسه شورای اداری شهرستان کهگیلویه با حضور فرماندار و اعضای این شورا در سالن اجتماعات فرمانداری دهدشت برگزار شد.
معاون فرماندار کهگیلویه، اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه مدیران و مردم شهرستان کهگیلویه عدم پیشرفت این شهرستان با گذشته 30سال است.
مرتضی جلال‌منش گفت: اگر قراراست که کهگیلویه به سمت پیشرفت و توسعه گام بردارد این پیشرفت با برنامه‌ریزی و همکاری درون بخشی محقق می‌گردد.
وی با بیان اینکه چهار جهت شهر دهدشت مسدود است، ابراز کرد: چرا متولیان امر اجازه ساخت و ساز نمی‌دهند و با این وجود بحث توسعه شهری را مطرح می‌کنند.
جلال‌منش با بیان اینکه چهره شهر دهدشت را شبیه یک خندق کردند، افزود: مهاجرت در این شهر افزایش یافته و خبری از رونق اقتصادی نیست و به تبع این مکان معیشت مردم در خطر است.
وی تصریح کرد: اگر شکل گیری تعاونی‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توانند مشکلات خودشان را حل کنند همان بهتر که وجود نداشته باشند.
جلال‌منش با بیان اینکه باید برای خودمان مرز مشخص کنیم، بیان کرد: سیاست‌های این نظام توسط مقام معظم رهبری اعلام می‌شود و دولت این سیاست‌ها را اجرا می‌کند.
وی برای توسعه شهرستان کهگیلویه و جلوگیری از مهاجرت خواستار تعامل استاندار و مدیران کل برای به سامان رسیدن پروژه‌های پتروشیمی شهر دهدشت،سیمان سپو، آبیاری زمین‌های دشت کلاچو و جاده ارتباطی دهدشت به پاتاوه شد.
جلال‌منش اظهار کرد: می‌توانیم با تشکیل کارگروه‌های تخصصی مشکلات شهرستان را شناسایی و در جهت برطرف کردن آنها اقدام کنیم.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین سیاست ما خدمت به مردم است، بیان کرد: بحث‌های جنایی را کنار بگذاریم و با استفاده از نخبگان علمی و اساتید دانشگاهی برای توسعه شهرستان تلاش کنیم.
جلال‌منش حضور به موقع مدیران در جلسات را ضروری دانست و افزود: باید جایگاه‌ها را به خوبی بشناسیم و براساس توانمندی و در مجرای قانونی وظایف خود را انجام دهیم.

منبع:تسنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمدی گفت:

    شهرستان پیشرفت کند حالا هر جا باشد اشکال ندارد جناب ناشناس،امروز تامرادی آباد شود فردا دیشموک و لنده و قلعه ریسی و…. به مرور آباد می‌شوند،نمی شود که همه جا را با هم آباد کرد،از یک جایی باید شروع کرد،قومی و قبیله ای فکر نکنیم که باعث پسرفت می‌شود.

  • ناشناس گفت:

    پتروشیمی شهر دهدشت،سیمان سپو، آبیاری زمین‌های دشت کلاچو و جاده ارتباطی دهدشت به پاتاوه شد همش حوزه تاه مرادی یواش .

پربازديد