تاریخ درج خبر : 1393/07/29
کد خبر : ۳۸۰۷۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

تجلیل از سالمندان و بازنشستگان کهگیلویه و بویر احمد

مراسم تجلیل از سالمندان و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویر احمد به مناسبت روز خانواده و تکریم سالمندان برگزار شدh17-01
به گزارش سایت استان, در این مراسم مدیر کل تامین اجتماعی استان از خدمات رسانی اداره مربوط در خصوص این قشر از جامعه خبر داد و گفت: خدمات رسانی مناسب و تکریم این افراد از اولویت های مهم تامین اجتماعی استان است.
گودرز بهادری بیان کرد: جمعیت زیر پوشش تامین اجتماعی شامل مستمری بگیر اصلی و تبعی در کهگیلویه و بویراحمد 285 هزار نفر هستند که از خدمات و حمایت های گوناگون شامل دریافت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی، بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری و بارداری و کمک هزینه وسایل کمک پزشکی برخوردارند. هشت هزار و 504 بازنشسته، از کارافتاده و بازمانده در نقاط مختلف این استان زیرپوشش تامین اجتماعی هستند.
بهادری تعداد شعب بیمه تامین اجتماعی شامل شغلی، ثابت، اقماری و کارگزاری در کهگیلویه و بویراحمد را 15 مورد عنوان کرد و گفت:از این تعداد هفت شعبه ثابت و هشت واحد نیز اقماری و کارگزاری است.
وی اظهار کرد: 85 هزار بیمه شده اصلی زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی استان هستند که بیشترین و کمترین آنها به ترتیب در شهرستان بویراحمد و بهمئی قرار دارند.
بهادری عنوان کرد: ملاک سازمان تامین اجتماعی برای ارایه خدمت به جامعه هدف تعداد بیمه شده اصلی است که نزد کارفرمایان در بخش دولتی،کارگاه های خصوصی و تعاونی اشتغال دارند.
وی ابراز داشت: برای خدمات رسانی به این افراد کارفرمایان باید نسبت به ارایه به موقع لیست و پرداخت حق بیمه آنها اقدام کنند که این امر از طریق مراجعه به شعب تامین اجتماعی و اینترنتی امکان پذیر است.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد امکان دریافت خدمات دفترچه بیمه درمانی را از مشکلات بازنشستگان دانست و گفت: در صورتی که سازمان تامین اجتماعی کشور اقدامات لازم برای صدور کارت هوشمند درمانی را انجام دهد این مهم در استان نیز اجرا می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین گفت: روزانه سه هزار بیمه شده تامین اجتماعی به طور مستقیم به بخش درمان این نهاد مراجعه و خدمات درمانی دریافت می کنند.
اسحاق غلامپور افزود: در حوزه درمان مستقیم خدمات درمانی خارج از نوبت به مستمری بگیران و بازماندگان تامین اجتماعی ارایه می شود.
وی بیان کرد: روزانه به پنج هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد از طریق مراکز درمانی طرف قرارداد خدمات رسانی می شود.
غلامپور اظهار کرد: خدماتی شامل ویزیت پزشکان متخصص قلب و عروق، داخلی، جراحی، ارتوپدی، ارولوژی، زنان و زایمان، پزشک عمومی، تزریقات و پانسمان و دندانپزشکی به در مراکز درمانی تامین اجتماعی به طور سرپایی انجام می شود.
وی فیزیوتراپی، نوارقلب، تست ورزش، اکوکاردیوگرافی، دارو ، آزمایش ها و رادیولوژی های مختلف را از سایر خدمات درمانی ارایه شده در مراکز درمانی سرپایی تامین اجتماعی عنوان کرد.
غلامپور ابراز داشت: سامانه نوبت دهی تلفنی برای ارایه خدمات درمانی به بازنشتگان کهگیلویه و بویراحمد به طور آزمایشی راه اندازی شده تا از اتلاف وقت این افراد جلوگیری شود.
وی افزود: تلاش می شود سامانه اینترنتی نوبت دهی برای ارایه خدمات درمانی به جامعه هدف تامین اجتماعی نیز در استان راه اندازی شود.
در این آیین از بازنشتگان، مستمری بگیران و همسران بازمانده نمونه زیر پوشش تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.
منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد