تاریخ درج خبر : 1392/04/25
کد خبر : ۳۸۰۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تعزیرات حکومتی در برخورد با تخلفات سنگین، ضعیف عمل می کند

سایت استان: رئیس مجمع امور صنفی کهگیلویه با انتقاد شدید از عملکرد ضعیف تعزیرات حکومتی در برخورد با متخلفان سابقه‌دار و تخلفات سنگین، گفت: همین مسئله باعث تنش در سطح بازار خواهد شد.
عین‌الله اخوان با اشاره به افزایش برخی تخلفات در بازار این شهرستان اظهار کرد: این روند معلول فرایند ضعیف اجرای احکام از سوی تعزیرات حکومتی کهگیلویه است.
1252

وی با اشاره به پاره‌ای از تخلفات عمده در سطح بازار دهدشت، ابراز داشت: برخی از احکام که برای متخلفان به اجرا درمی‌آید، بیشتر به طنز شباهت دارد.

اخوان با انتقاد شدید از تعزیرات حکومتی کهگیلویه اضافه کرد: تعزیرات حکومتی خواسته یا ناخواسته عامل بروز تنش در بازار شده و با برخی از مواضع ضعیف خود باعث دلسردی کسبه منصف و نیز بازرسان امور صنفی شده است.

جرائم سنگین و احکام تعزیرات حکومتی ناچیز

اخوان خاطرنشان کرد: در خیلی از موارد به خصوص برای برخی تخلفات که از سوی تعدادی از طلافروشان انجام گرفت جرایم میلیون ریالی در نظر گرفته می‌شود، اما در عین ناباوری با جرائم حداکثر 40 هزار تومانی مواجه می‌شوند و در این بین متخلفان سابقه‌دار و گردن‌کلفت شهر فقط به ریش مردم و مسئولان می‌خندند.

این مسئول در مجمع امور صنفی کهگیلویه، اذعان داشت: سنگ بنای تعزیرات حکومتی کهگیلویه کج نهاده شده و باید تغییر اساسی در روش برخورد با متخلفان اتخاذ شود.

لزوم بازنگری در احکام صادره از سوی تعزیرات حکومتی

رئیس مجمع امور صنفی کهگیلویه از مسئولان خواست تا به فکر چاره‌ای اساسی برای رفع مشکلات تعزیرات حکومتی باشند.

وی اضافه کرد: امیدواریم که احکام صادره برای برخی متخلفان گردن‌کلفت به هیچ وجه رنگ و بوی فرمالیته نداشته باشند.

اخوان با بیان اینکه مسئولان و متولیان اجرای احکام باید از هر نظر فراغ بال داشته باشند بیان داشت: میزان احکامی که در تعزیرات حکومتی صادر می‌شود نگرانی‌های زیادی را به دنبال دارد و تنها باعث بدگمانی به بدنه نظام و خدمت‌گزاران راستین نظام می‌شود.

منبع:فارس

وی از مسئولان تعزیرات حکومتی خواست تا از کنار این مسئله به آسانی نگذرند و نیم نگاهی هم به وضعیت نامشخص و بلاتکلیف تعزیرات کهگیلویه داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • برزگر گفت:

  با سلام ثبت نام هزینه یارانه چقدر است

 • ناشناس گفت:

  این آقای اخوان فکر میکنه مردم از …….. میگیرن بیاد بریزه به حساب آقای اخوان مردم از گشنگی مردن این میخاد جیب مردمو خالی کنه

 • سعید گفت:

  اقا جان تو این شهرستان کجاش قانون داشته هر کی به هرکیه پارتی بازیه اخه بنظر شما تو یاسوج کجاش قانون اجرا میشه من که ندیدم البته تو این مملکت هیچ جاش قانون نیست مخصوصا تو یاسوج هر کی میره تو تعزیرات بدون شک صنف ویا فروشنده جریمه میشه حالا چه حق با صنف یا فروشنده باشه چه حق با اون نباشه اگه خدایی باشه این ظلمایی که شما در حق مردم میکنین از سر خودتونو بچه هاتون دربیاره اره برا پروانه پدر آدمو در میارن تا پروانه بهت بدن و با اون همه خرجی که میکنی و میخاد به همه عوارض بدی خب یکی نیست بگه آقا جان تو پول نگیر تا همه پروانه بگیرن یا حداقل کمتر بگیرین که مردم زورشون برسه تو چین مردم با همه ی امکانات دولت میرن شغل و فن یاد میگیرن بعد دولت محیط کار و ابزار کار براشون میزاره میگه کار کن ولی ما نه باید اول پول بدیم تا بتونیم پروانه بگیریم به غیر از این همه برو و بیا . بعد وسیله بگیری و بعد مغازه که 6 متره صاحب مغازه میگه برجی 1500 تومن کرایه مغازته و مثلا 10 میلیون رهنته کجا بیاریم این همه خرج کنیم بعد خرج و دخلمونو دربیاریم کجایی اقای مسول ؟”؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ کجایی . بیا جواب منو بد آقای مسول ممن نون نخورم فن دارم ولی سرمایه ندارم که بخوام اینقدر خرج کنم خدا لعنتون کنه با این قانوناتون

 • پریچهر گفت:

  آقای اخوان از مدیران خوشنام و با صداقت و قانونمند شهرستان هستند

 • محمد گفت:

  وقتی جریمه جرمهای اون بالا دستی ها حالت طنز که چه عرض کنم برای مثلا آزار و اذیت 200 هزار تومنه . اینها که بابا عالیه

 • علی گفت:

  واقعا عملکرد رئیس تعزیرات ضعیفه

پربازديد