تاریخ درج خبر : 1392/04/25
کد خبر : ۳۸۰۸۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره برداری از جاده دهدشت – پاتاوه جلوی مهاجرت های بی رویه را خواهد گرفت

سایت استان: فرماندار شهرستان کهگیلویه گفت: بهره برداری از پروژه جاده پاتاوه – دهدشت باعث خروج شهرستان کهگیلویه از بن بست اقتصادی می گردد.

ابراهیم جعفری در بازدید از جاده در حال احداث ” پاتاوه – دهدشت” افزود: تکمیل این جاده علاوه برصرفه جویی در زمان و هزینه اقتصادی حمل و نقل موجب تحول در شهرستان کهگیلویه می شود.

222333

وی اظهارکرد: این امر سبب خواهد شد که جلوی بخش عظیمی از مهاجرت های بی رویه روستاییان به شهرهای استان گرفته شود.

فرماندار شهرستان کهگیلویه این پروژه ها را از مصوبات سفر مقام معظم رهبری در سال 73به استان اعلام و بیان کرد: کاهش فاصله 24کیلومتری بندر به تهران ، اتصال جاده ای 400روستا و هشت بخش استان به جاده اصلی ، کاهش فاصله24کیلومتری تصادفات جاده ای ، دسترسی آسان به حمل و نقل جاده ای، حذف نقاط حادثه خیز و ایجاد اشتغال پایداردر طول مسیر و گسترش صنعت گردشگری از ویژگی های این جاده ا ست.

جعفری میزان پیشرفت فیزیکی این طرح را 60 درصد اعلام و ابراز کرد: شرایط آب و هوایی و تغییر مدیریت در گروه تخصصی نیروگستر از مشکلات کندی روند اجرای این پروژه دانست.

وی تصریح کرد: متاسفانه بر اثر تغییر مدیریت و پیمانکار پروژه ( گروه نیروگستر وابسته به قرارگاه قائم الانبیاء ) عملیات اجرای متوقف شد، این در حالی است که پروژه جزء طرح های مهر ماندگار دولت و بزرگترین پروژه عمرانی استان و شهرستان است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه اظهار کرد: طول مسیر جاده 136کیلومتر که دارای 13دهانه تونل به طول هشت هزارو 200متر و 18حلقه پل بزرگ با دهانه بیش تر از 16متر است که به چهار قطعه تقسیم شده و در حال حاضر دارای 60درصد پیشرفت فیزیکی است.

جعفری اضافه کرد: جاده ها از مهمترین شاخصه های توسعه یافتگی هرجامعه محسوب می شود که با بهره برداری از این پروژه مهم شهرستان از بن بست اقتصادی خارج می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مجید گفت:

    آخه یکی نیست بهش بگه تو که دیگه عمرت تموم شده آخه چی بلدی همه میدونن چقدر ضعیف هستی فقط جو اسم فرماندار گرفته تو رو

پربازديد