تاریخ درج خبر : 1393/07/30
کد خبر : ۳۸۱۰۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 5درصدی زایمان سزارین در استان

رئیس کمیته برنامه‌ریزی طرح تحول نظام سلامت در کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آمارهای موجود قبل از اجرای این طرح، پرداختی از جیب مردم استان برای خدمات درمانی به میزان 40 درصد بوده است که خوشبختانه هم اکنون به 7.5 درصد کاهش یافته است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر امیر رشیدی در چهارمین نشست خبری طرح تحول سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد که به همت کمیته اطلاع‌رسانی این طرح برگزار شد، اظهار کرد: طرح تحول سلامت در این استان هم‌زمان با سراسر کشور از 15 اردیبهشت آغاز شد که تاکنون در این زمینه اقدامات موثر و قابل تقدیری در بیمارستان های استان صورت گرفت به نحوی که رضایت مندی مردم را در پی داشته است.

وی افزود: از تاریخ 15 اردیبهشت امسال؛ تعداد 32 هزار بیمار در پنج بیمارستان دولتی استان از خدمات این طرح بهره مند شدند.

دکتر رشیدی در ادامه تصریح کرد: هزینه کل پرونده‌های این تعداد بیمار 25 میلیارد تومان بوده است که از این مبلغ 74 درصد توسط بیمه‌های پایه پرداخت شده است.

مدیر امور بیمارستان‌های دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: 7.5 درصد این مبلغ توسط خود بیماران پرداخت شده و پرداخت 18 درصد مابقی نیز از طریق یارانه‌ها بوده است.

کاهش 5درصدی زایمان سزارین در استان با اجرای طرح/بالغ بر 3هزار زایمان رایگان در استان

رشیدی عنوان کرد: تعداد 3 هزار و 555 زایمان طبیعی در طول این مدت به صورت رایگان در بیمارستان‌های استان انجام شده که با اجرای طرح تحول زایمان سزارین‌ نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پنج درصدی را اهد بوده است.

این مسئول در ادامه و در خصوص برنامه ارتقای کیفیت ویزیت در کلینیک‌های دانشگاهی استان هم گفت: از تاریخ 15 خرداد تاکنون تعداد 201 هزار نفر در کلینیک‌های دولتی استان ویزیت شده‌اند که تعداد 119 پزشک نیز با برنامه‌های طرح تحول سلامت در استان ما همکاری داشته‌اند.

مسئول کمیته سیاست‌گذاری طرح تحول سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: از تعداد 119 پزشک یاد شده 81 نفر متخصص و 9 نفر فوق تخصص و تعداد سه نفر داروساز و چهار نفر نیز پزشک فلوشیپ بوده‌اند.

وی در پایان تاکید کرد: تاکنون رضایت مردمی از اجرای این طرح در استان بسیار خوب بوده است چرا که بسیاری از مردم در گذشته توان پرداخت هزینه‌های درمانی را نداشتند که شادابی در جامعه با اجرای این طرح کاملا محسوس است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد