تاریخ درج خبر : 1393/07/30
کد خبر : ۳۸۱۱۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نجفی: گزارش کامل بورسیه ها تا ۴ روز دیگر منتشر می شود

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تا چهار روز آینده گزارش کامل بورسیه ها را منتشر می کنیم و در اطلاعیه ای با توضیح کامل اطلاع رسانی خواهیم کرد بدون اینکه نام کسی ذکر شود.

«محمدعلی نجفی» در حاشیه هشتمین همایش نخبگان و اولین همایش جشنواره فرهنگی ورزشی نخبگان که در سازمان اجلاس سران برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره بورسیه ها افزود: بورسیه ها در یک تقسیم بندی کلی به چهار گروه تقسیم می شوند که پرونده های یک گروه آنها به کمیته پنج نفره برای بررسی ارجاع شده است.

وی ادامه داد: عده ای به اسم بورس خارج، بورسیه گرفته بودند و بعد آن را به بورس داخل تبدیل کردند؛ در نتیجه بدون شرکت در آزمون دوره دکترا مشغول به تحصیل بودند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: آن پرونده هایی که قرار بود به کمیته پنج نفره ارجاع شود از این گروه بوده است.

نجفی گروه دوم را شامل بورسیه هایی دانست که به خارج اعزام شده و در آنجا مشغول به تحصیل هستند و اضافه کرد: گروه سوم مربیان دانشگاه ها بودند که بر اساس قانون تحصیل مربیان در همان دانشگاه ادامه تحصیل داده اند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: گروه چهارم بورسیه ها نیز شامل ایثارگران است که برای ادامه تحصیل از امتیازات ایثارگران استفاده کرده اند که احکام هر یک از این گروه ها متفاوت است.

نجفی افزود: اگر آقای دواتگری نماینده مجلس که عضو کمیته پنج نفره است صحبتی کرده اند درباره گروه اول بوده که تعداد آنها نیز مشخص است.

وی تاکید کرد: کسی که بدون صلاحیت لازم از بورس استفاده کرده باشد طبیعی است که بورس او قطع می شود.

سرپرست وزارت علوم همچنین درباره تصمیم رییس جمهوری برای معرفی وزیر پیشنهادی علوم به مجلس و اینکه آیا او به مجلس معرفی خواهد شد؟ گفت: هنوز تصمیمی در این باره گرفته نشده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد