تاریخ درج خبر : 1393/07/30
کد خبر : ۳۸۱۲۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تدبیر و امید به رفع محرومیت از کهگیلویه و بویراحمد نگاه ویژه دارد

استان کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به توجه دولت تدبیر وامید به طرح توازن منطقه ای و جبران عقب ماندگی های مناطق کمتر توسعه یافته گفت: برای تحقق این مهم دولت به رفع محرومیت های این استان نگاه ویژه ای دارد.خادمی
سید موسی خادمی با اشاره به دیدار خود و مجمع نمایندگان استان با سه معاون وزیر راه و شهرسازی و بررسی مشکلات راه های این استان افزود: معاون وزیر راه شهرسازی در زمینه تامین اعتبار و کمک به حل مشکلات طرحهای راهسازی استان قول مساعد دادند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به مشکلات ناشی کمبود اعتبار طرحهای بزرگ چهارخطه این استان، خواستار توجه بیش از پیش مسوولان وزارت راه وشهرسازی کشور به وضعیت توسعه نیافتگی بخش راه این استان و ضرورت شتاب بخشی طرحهای در دست اجرا از طریق اختصاص بودجه های متمرکز و توازن منطقه ای شد.
وی با بیان اینکه این استان در شاخص راه مناسب در ردیف آخر قرار دارد گفت :در این نشست که مدیرساخت و توسعه راه ها، رییس حمل و نقل جاده ای و معاون برنامه ریزی و اقتصاد وزارتخانه راه و شهرسازی حضور داشتند، بدهی 160 میلیارد تومانی به پیمانکاران، فرسوده و مستهلک بودن ماشین الات حوزه راهداری، مشکلات زمستانی جاده های اصلی و شریانی، بین بخشی، روستایی و مسدود شدن آنها با برف و باران مطرح شد.
خادمی تصریح کرد: آخرین وضعیت، موانع، کمبودها و مشکلات بر سر راه پیشرفت اجرایی طرح ها و پروژه های حوزه راه سازی استان از جمله پروژه های پاتاوه – دهدشت، باغچه سادات – سرفاریاب، یاسوج – سپیدان – شیراز، یاسوج – اقلید، یاسوج – سی سخت، بابامیدان – باشت- گچساران و یاسوج- سمیرم را بررسی شد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار کرد: مشکلات راه های استان در خصوص تعمیرات، خط کشی جاده ها و علائم گذاری، روشنایی تونل ها، نصب گاردریل ها و کمبود اعتبارات در این بخشها در این نشست پیگیری شد.
دکتر خادمی به وضعیت راه های روستایی وعشایری استان، مشکلات روکش آسفالت مسیرهای اصلی، فرعی و روستایی و ضرورت تعمیرات اساسی پل ها اشاره کرد و افزود: هر چند اعتبارات اختصاص داده شده به حوزه راه سازی استان نسبت به سال گذشته قابل ملاحظه است اما به دلیل حجم بالای مشکلات و هزینه بالای راهسازی و راهداری در این استان ناچیز است.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به برنامه و سیاست دولت تدبیر و امید به توازن منطقه ای و مناطق کمتر توسعه یافته ونگاه مثبتی که به این استان دارد، می طلبد این وزارتخانه هم بطور خاص و ویژه به این استان که کریدور جنوب به مرکز کشور است، توجه داشته باشد.
دکتر خادمی تصریح کرد: در این نشست معاونین وزیر راه و شهرسازی هم قول مساعد دادند که در خصوص مشکلات مطرح شده در بودجه و اعتبارات سال 94 و از طریق بند ج تبصره 3 قانون فروش سهام و از دیگر روش های مختلف نسبت به تامین منابع اعتباری برای طرحهای استان بیش از پیش همکاری واقدام کنند.
کهگیلویه وبویراحمد با داشتن حدود سه هزار کیلومتر راه و 500کیلومتر راه اصلی در ردیف آخر شاخص برخورداری از راه مناسب قرار دارد.

منبع: ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد