تاریخ درج خبر : 1393/08/02
کد خبر : ۳۸۱۹۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

«کیست مرا یاری کند»

سایت استان: حامد اتابک

حاکم وقت مدینه (ولید بن عتیقه) پس از مرگ معاویه دستور یافت تا از امام حسین (ع) برای یزید بیعت بگیرد. حضرت فرمود: یزید فردی است شرابخوار و فاسق که به ناحق خون می ریزد و اشاعه دهنده فساد است و دستش به خون افراد بی گناه آلوده گردیده و شخصیتی همچون من با چنین مرد فاسدی بیعت نمی کند.
امام حسین(ع) در شب ۲۸ رجب سال ۶۰ هجری همراه با بیشتر خاندان خویش و بعضی یاران، پس از وداع با جدش پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) از مدینه به طرف مکه حرکت کرد.
قیام امام حسین (ع) مکتبی جدید از آزادی و آزادگی، عزت و سربلندی ، تکلیف یک انسان متعهد ، شهادت طلبی و غیره را به جهانیان معرفی کرد.
امام حسین (ع) می فرماید: قـیام مـن بر مبناى تمایلات نفسانى نیست و من به منظور طغیان، فساد، تباهى و ستم خـروج نمـى کنم، بلکه انگـیزه ام اصلاح امـت جدم رسول خدا(ص) است، همه ی ما اگاه هستیم که تاریخ جنگ های فراوانی را در خود ثبت کرده است،
در جنگ های که در تاریخ ثبت شده انسان های بی گناه زیادی کشته و آواره و بی خانمان گشته اند میلیون ها نفر به کام اتش قدرت طلبان رفته اند ایا تا کنون بزرگداشتی برای این افراد همانند یادبود شهدای کربلا سالیانه برگذار شده ؟!! واقعه کربلا قیام امام حسین (ع) پس از گذشت قرنها، هنوز هم به عنوان اصلی ترین مکتب آزادیخواهان در تمام جهان مطرح است، دامنه وسیع اثرات اجتماعی و فردی این قیام الهی که نه تنها پیروان سید الشهدا را تحت تاثیر قرار داده، بلکه سبب بیداری و تأثیر پذیری احرار و آزادگان جهان نیز گردیده است، گوشه ای از تاثیرات قیام امام حسین (ع) در ۸ سال جنگ تحمیلی می توان دید: سپاه یزید و یاران اندک امام حسین(ع) پیروزی خون بر شمشیر را می توان در دفاع مقدس جمهوری اسلامی که تمام دنیا در یک طرف با تجهیزات پیشرفته و در طرفی دیگر کشوری با آرمان های امام حسین (ع) و جان فشانی های جوانان ابولفضلی و علی اکبری ،و مادران و خواهرانی چون حضرت زینب مشاهده کرد! کشور های غربی برای از بین بردن جمهوری اسلامی ایران که بر پایه اسلام و وحدت اسلامی استوار است و روحیه شهادت طلبی مردم این مرز وبوم که از عاشورای حسینی بر دل خود حک کرده اند را در فکر و ذهن خود نگنجانیده اند! مستر همفر جاسوس انگلیسی اتحاد مسلمان شیعه را قوی تر از هر مذهبی دانسته و هشدار داده بود که مقابله با شیعه غیر ممکن است که البته انقلاب اسلامی این را با ۸ سال دفاع مقدس به جهانیان ثابت کرد ، در نتیجه انقلاب اسلامی ایران به پشتوانه ی سالار شهیدان پیروز ۸ سال جنگ تحمیلی شد.
اسلام ناب محمدی با قیام امام حسین (ع)برای ایندگان تضمین شد ، اما وظیفه ما در ایام محرم چیست ؟ از این روی ضروری است با نگاهی جدید و همه جانبه بدعت ها را بشناسیم و با زدودن تحریف ها ، حادثه عزداری را خالصانه وصحیح در بطن جامعه بگسترانیم.
داستان سرای های بدون سند و غیر واقعی از عاشورا فقط باعث دل زدگی عزاداران می شود ، در استان کهگیلویه و بویراحمد علم کشی از بدعت های است که در بعضی از نقاط استان مشاهده می کنم و بجز اسیب فردی چیزی به ارمغان نمی اورد. سینه زنی های افراطی که فرقی با خود زنی ندارد بعضی افراد ثواب این خودزنی ها را دو چندان می دانند ، این بدعت ها هیچ جاذبه‌ای ندارد و حتی موجب دافعه می‌شود. بکار بردن عبارات سخیف با استفاده از موسیقی غربی اعتقادات دینی ما را نشانه رفته است. اجرای مداحی های طرب انگیز همراه با نغمه‌های مبتذل، استفاده از لغاتی چون ساغر، عشقبازی و مستی، تفسیر چهره ائمه برای گریاندن مردم و … به چالشی بزرگ در این حوزه تبدیل شده است. چاپ تصاویر بعنوان تمثال امام حسین (ع) از آسیب های جدی عزاداری است عزاداری سنتی بهترین عزاداری برای شهدای کربلا است و هیئت های عزادار باید به این شیوه توجه داشته باشند در ایام محرم باید از رسوم غلط پرهیز شود و صرفاً به پیام محرم و عاشورا توجه شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • علی سجادی گفت:

  چون خون خدا بیا مسلمان باشیم
  یا حداقل شبیه سلمان باشیم
  مولا ، سگ آستان نمی خواهد مرد !
  او کرده قیام ، تا که « انسان » باشیم.

  ای مرثیه خوان ! گزافه گفتن کفرست
  با لهجه ی دین ، خرافه گفتن کفرست
  اسلام دو نور عترت و قرآن است
  جز این ، سخنی اضافه گفتن کفرست

  وقتی که حسین را تو « سین » می خوانی
  در تعزیه ، روضه ی حزین می خوانی
  یعنی که حماسه را غلط می فهمی
  وقتی که ز کوه ، اینچنین می خوانی

  ای دل شدگان ! حسین « عبدالله » است
  گوینده ی « لا اله الا الله » است
  هر کس که حدیث دیگری می گوید
  سوگند به نور ! مشرک و گمراه است

  ای مرثیه خوان ، بیا مُکرّم باشیم
  در بندگی خدا ، مُصمّم باشیم
  اسلام ، غلام و سگ نمی خواهد مرد !
  دین آمده است ، تا که « آدم » باشیم

 • مصطفی گفت:

  با سلام

  بهتر تو این ایام اطلاع رسانی از طریق رسانه استانی بهتر شود تا جاهای که برنامه خوب واسه ایام محرم دارن بشناسیم

 • گودی گفت:

  السلام علیک یا سید الشهدا

  اگر در محرم به پیغام امام حسین مبلغین بیشتر بپردازن بهتر از این عزاداری های هست که جوانان برای خود نمایی می ایند.
  البته عزاداری لازمه نه اینجوری که طرف بیهوش شه

پربازديد