تاریخ درج خبر : 1393/08/02
کد خبر : ۳۸۲۲۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز نام نویسی برای دریافت کارت هوشمند ملی در استان

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد از آغاز نام نویسی برای دریافت کارت هوشمند ملی و صادر شدن به روز شناسنامه مکانیزه در ثبت احوال استان خبرداد.IMG_3400

سید محمد علی تقوی افزود: افراد متقاضی کارت هوشمند ملی با ارایه شناسنامه به ادارات ثبت احوال محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه دریافت کارت ملی هوشمند محدودیت زمانی ندارد،بیان کرد: نام نویسی برای صدور و دریافت این کارت در شهرستان بویراحمد از سوی اداره کل پست کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود.

تقوی اظهار کرد: در راستای ایجاددولت الکترونیک ثبت احوال استان نیز همگام با سیاست های کلی سازمان ثبت احوال کشور و محقق شدن برنامه پنجم توسعه اقدام به فراهم کردن زیرساخت های لازم و تأمین تجهیزات فنی برای ارائه هر چه بهتر خدمات سجلی و صدور اسناد هویتی به ویژه شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای 15 سال در کمترین زمان ممکن و کارت هوشمند ملی کرده است.

وی عنوان کرد: اداره کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در فرآیند جدید ثبت احوال نوین به ارائه خدمات حقوقی و سجلی شهروندان به طور کاملا الکترونیکی اقدام می کند.

تقوی ابراز داشت: یکی از اقدامات مهم اداره کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ایجاد آرشیو الکترونیکی اسناد در استان و اتصال آن به شبکه آرشیو الکترونیکی اسناد ثبت احوال کشور است.

وی ادامه داد: به گونه ای که دریافت هرگونه خدمات سجلی به متقاضی را در هر نقطه از کشور بدون مراجعه به اداره ثبت احوال محل صدورشناسنامه فراهم کرده است.

تقوی یادآورشد: اجرای پروژه فیبرنوری مرکز استان و شهرستان بویراحمد که در طول چهار ماه آغاز و در هفته ولایت و عید غدیر سال جاری به بهره برداری رسید را از سایر اقدامات مهم و اساسی این اداره کل عنوان کرد.

وی ابراز داشت: با بهره برداری از خط فیبر نوری ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد پهنای باند انتقال اطلاعات هویتی به پایگاه ثبت احوال کشور از دو مگابایت به 12 مگابایت افزایش پیدا کرد به نحوی که در زمان و سرعت انجام خدمات تأثیر چشمگیری داشته است.

تقوی افزود: با اقدامات انجام شده طی شش ماهه اول امسال پهنای باند ادارات شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد با مرکز استان چهار برابر و استان با ثبت احوال کشور بیش ازشش برابر شده است.

وی گفت: این امر دسترسی به خدمات را سریعتر و کیفیت خدمات سجلی را ارتقا داده است.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: با بهره برداری از شبکه فیبر نوری و انتقال اطلاعات درون شبکه ارتباطی ثبت احوال استان ثبت نام کارت هوشمند ملی برای جامعه هدف (کارت اولی ها،المثنی ها و دارای تغییرات سجلی ها) در تمام واحد های ثبت احوال استان فراهم شده است.

تقوی اظهار کرد: صدور شناسنامه مکانیزه برای افراد بالای 15 سال در تمامی واحد های تابعه استان به روز انجام می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد