تاریخ درج خبر : 1393/08/02
کد خبر : ۳۸۲۵۴۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان کهگیلویه‌و‌بویراحمد در گچساران برگزار شد/قطعنامه پایانی

دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد در روز جمعه دوم آبانماه 93 با حضور جمعی از اعضای انجمن اسلامی معلمان کشور و جمع کثیری از فرهنگیان اصلاح طلب و اعضای انجمن و نخبگان سیاسی و فرهنگی در شهرستان گچساران برگزار شد.

2014102407011

به گزارش سایت استان، این کنگره با تلاوت قران کریم آغاز شد و پس از نواختن سرود جمهوری اسلامی ایران، آقای علی خواجوی رئیس شورای هماهنگی و اجرایی استان با خیر مقدم به حضار گزارشی از فعالیتها و مواضع انجمن ارائه داد.

سپس پیام دکتر محمدرضا عارف به دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان قرائت شد و در ادامه آقای محمدی دبیر کل انجمن اسلامی معلمان ایران به ایراد سخنرانی پرداختند و در راستای برنامه های اصلاح طلبی و تشکلهای اصلاح طلب مطالبی را ایراد کرد.

پس از جلسه عمومی ، کاندیداهای داوطلب عضویت در انجمن استان به معرفی خود پرداختند و سپس رای گیری با حضور اعضاء و نمایندگان نهادهای قانونی و ناظر کشوری انجمن (آقای مصلحی) انجام گرفت و اعضای اصلی و علی البدل انتخاب شدند. در پایان قطعنامه انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد قرائت شد که مورد استقبال همگان قرار گرفت.

201410240701

قطعنامه پایانی دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد

خداوند تبارک و تعالی را سپاسگزاریم که یاریمان فرمود تا با همراهی اساتید و معلمان فرهیخته و اصلاح طلب و با تاسی از کلام الله مجید و سیره انبیاء و اوصیا سلام الله علیهم اجمعین دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد را در راستای اهداف متعالی انقلاب اسلامی و حفظ منافع ملی کشور و بر اساس اساسنامه و مرامنامه انجمن برگزار نمائیم . ضمن تشکر و قدردانی از نخبگان سیاسی و فرهنگی و اصلاح طلبان نکاتی را بعنوان قطعنامه پایانی کنگره به اطلاع میرساند : در 24 خرداد 92 ، مردم با انتخابی آگاهانه و بر اساس نگرشی تحول خواه ، رئیس جمهوری را برگزیدند که مورد حمایت اصلاح طلبان بود و در واقع با انتخاب خود مشی اصلاحات را برگزیدند و دست رد بر سینه اقتدارگرایان انحصارطلب زدند و انتخاب خود را در دوم خرداد 76 یکبار دیگر در 24 خرداد 92 اثبات کردند . بدیهی است که مردم در این انتخاب ، سیاستهای نسنجیده و نامعقول 8 ساله گذشته را به چالش کشیدند و انزجار خود را با فریادی رسا از بی تدبیری و بی بصیرتی اعلام نمودند . بازگشت امید در میان مردم و تدبیر امور بر اساس عقل و دوراندیشی در سیاست خارجی و امور داخلی و آرامش نسبی بوجود آمده نتیجه انتخابات غرور آفرینی بود که توسط آحاد مردم رقم زده شد ولی متاسفانه افراطیون داخلی همگام با جنگ افروزان خارجی با سر باز زدن و عدم تمکین به رای مردم در صدد هستند تا به اشکال مختلف یاس و نا امیدی را در جامعه منشر نمایند و دولت را از بدنه اصلی و حامیان خود جدا سازند . اساس نقشه و طرح تندروهای بی منطق و بی اصول ، القای ناکارآمدی دولت و شکست برنامه های دکتر حسن روحانی ریاست محترم جمهوری است . بر همین اساس انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد موارد زیر را از رئیس جمهور محترم خواستار است:

1- گشایش در فضای سیاسی کشور و همانگونه که تاکید فرموده اید فاصله گرفتن هر چه بیشتر از فضای امنیتی و اعتماد به سیاسیون دردمند و دلسوز انقلاب اسلامی.

2- برخورد قاطع با تخریب گران و غوغا سالاران و هتاکان و متعرضین به مردم که متاسفانه با مستمسک قرار دادن مسائل فرهنگی و در لوای امر به معروف و نهی از منکر ، با آبروی دین و مردم بازی می کنند و حتی جان آنها را در خطر قرار می دهند و بی شرمانه دین و دیانت را ملکوک می کنند.

3- ادامه روند سازنده مذاکرات هسته ایی که با تدبیر حضرتعالی و جدیت تیم مذاکره کننده برای برداشتن تحریمهای ظالمانه تا کنون نتایج مثبتی را برای ملت فراهم آورده است.

4- پیگیری قاطع بورسیه های غیر قانونی که توسط دولت های نهم و دهم انجام گرفته و حیثیت دانشجویی و دانشگاهیان را در منظر جهانیان زیر سوال برده است.

5- رسیدگی جدی به پرونده های عدیده اختلاس های کلان و غارتهای ریز و درشت دولت به اصطلاح پاک دست قبل که هر از گاهی با اعلام بخشی از آن شوکی بر جامعه وارد می آید و مردم را در بهت و حیرت فرو می برد.

6- اهتمام و ابرام در رفع حصر غیر قانونی از نخست وزیر دوران دفاع مقدس و مورد اعتماد امام راحل مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم دکتر زهرا رهنورد و حجت الاسلام و المسلمین حاج شیخ مهدی کروبی ریاست مجلس شورای اسلامی در زمان رهبر کبیر انقلاب و نیز آزادی زندانیان سیاسی که هم یک مطالبه عمومی است و هم وعده حضرتعالی.

7- زدودن عناصر شناخته شده و بجامانده از دولت قبل در مصادر امور و تغییر و تعویض کارگزاران و افرادی که در نهایت فرصت طلبی علیرغم رای مردم در پستهای حساس و کلیدی علیه سیاستهای داخلی و خارجی دولت محترم سنگ اندازی نموده و به کارشکنی های پیدا و پنهان مبادرت می ورزند.

انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد به مشکلات و شرایط دشوار دولت و شخص رئیس جمهور آگاهی کامل دارد و حمایت از دولت را برای عبور از بحرانهای عدیده اخلاقی ، فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی بر خود فرض و واجب می داند و معتقد است چنانکه در 24 خرداد 92 با مدیریت رهبر اصلاحات جناب حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی و درایت آیت الله هاشمی رفسنجانی و تلاش گسترده اصلاح طلبان در انتخاباتی غرور آفرین جنابعالی برگزیده ملت شدید و ضمن اینکه هیچگونه سهم خواهی از دولت تدبیر و امید ندارد ، منتظر تحقق وعده های انتخاباتی ریاست محترم جمهوری و تغییر فضای امنیتی و تدبیر امور بر اساس شاخصه های اصلاح طلبانه است . در پایان پیروزی مردم و موفقیت ریاست جمهوری را در پیشبرد اهداف مدبرانه و پاسخی در خور به امید مردم خواستاریم.

بعون الله والمنه
انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد
دوم آبانماه 1393

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دبیر - دهدشت گفت:

    به راستی شما که دم از دموکراسی و آزادی می زنید! آیا این انتخابات انجمن بود؟ چند نفر فرهنگی طرفدار انجمن معلمان هست که آقایان با 60 رای یا 57 رای اینچنین سرمست و خوشحال اند؟ بالاخر دموکراسی شما را دیدیم!!!!!!!!!!!! متاسفم که فقط تشکیلات اصلاح طلبان را بد نام کردید!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • دانشجو گفت:

    ای کا ش درقطعنامه نامی ازامام که همه ما مدیون آن هستیم می بردید ای کاش از شهیدان والا مقام رجایی وبا هنر نام می بردید ای کاش حقد وکینه خود را مخفی می کردید ونامی از رهبر می بردیدالبته از شما با این افکاررتان انتظاربیش از این نمی رفت امید است به راه راست هدایتشوید

پربازديد