تاریخ درج خبر : 1393/08/02
کد خبر : ۳۸۲۵۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام دکتر عارف به دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویراحمد

دکتر محمدرضا عارف پیامی را به دومین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان کهگیلویه و بویر احمد فرستاد.

در بخشی از پیام وی آمده است: انجمن اسلامی معلمان یکی از مهمترین تشکلهای قانونی و مدنی است که میتواند سهم بسیار مهمی در اصلاح نظام آموزشی کشور بر عهده داشته باشد.

aref

متن کامل پیام در پی می‌آید:

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود و سلام به پیامبر عشق و معرفت حضرت محمد این عبدالله (ص) و اهل بیت طاهرینش و گرامی داشت آغاز ماه محرم ، ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) که الهام بخش همه آزادگان و عدالت خواهان و شهیدان شاهدی است که عزت مندی و استقلال را در سایه جمهوری اسلامی برای ملت سرافراز ایران به ارمغان آورده اند ارج مینهیم . لازم میدانم آغاز سال تحصیلی جدید را به همه معلمان عزیز که در همه شرایط و مقاطع حساس در بیدار کردن جامعه و ایجاد تحرک برای تغییر و تحول در همه عرصه های علمی ، اجتماعی و فرهنگی نقش مهمی داشته و دارند تبریک بگویم . همنشینی و هم اندیشی شما عزیزان در انجمن اسلامی معلمان امری مبارک است بخصوص در این موقعیت حساس که ایران اسلامی بیش از هر زمان به همدلی و همراهی نیروهایی که انقلاب را گرامی می دارند و ارزشهای آن را پاس می دارند ، نیاز دارد . امروز باید تلاش و سعی وافر همه فرهیختگان فارغ از هر نوع گرایش و نظری ارتقاء سطح معرفت و دانش جامعه باشد . چرا که در غیر این صورت کویر فقر فرهنگی و عدم آگاهی اجتماعی در سایه نزاعهای گوناگون و متنوع آرام آرام گستره خویش را به همه بوستهانها و تفرجگاههای روحی و فکری جامعه میرساند و باعث خواهد شد تا ترنم و طراوت مورد انتظار در حریق خود افروخته از بین برود . ارتقا و اعتلای کشور و انقلاب اسلامی از مسیر اصلاح طلبی امری ممکن و مسلم است . نتیجه ترویج گفتمان اصلاح طلبی نظارت مردم و مشارکت آنان در همه امور است که از مسیرهای شناخته شده قانونی و مدنی میسر است.

انجمن اسلامی معلمان هم بدلیل قدمت و اصالت خود و هم به دلیل اینکه توسط والاترین انسانهای جامعه یعنی ” معلمان ” هویت می یابد و هم به این دلیل که تربیت آینده سازان ایران عزیز را عهده دار است و مهمترین نقش را در اجرایی کردن سند تحول آموزش و پرورش و حاکمیت نظام جدید تعلیم و تربیت میتواند بعهده بگیرد یکی از مهمترین تشکلهای قانونی و مدنی است که میتواند سهم بسیار مهمی در اصلاح نظام آموزشی کشور بر عهده داشته یاشد . این مهم همت و تلاش نیروهای دلسوز کشور نظیر شما عزیزان را می طلبد . من نیز بعنوان معلمی کوچک و عضوی از دریای خروشان مردم و جریان اصیل اصلاح طلبی ، همراه شما خواهم بود . امید دارم شاهد گسترش هرچه بیشتر فعالیتهای مسئولانه و جمعی تشکلها و احزابی که همواره در مسیر ارزشهای انقلاب و صلاح و اصلاح امور حرکت کرده اند ، باشیم . طرح مباحث مبتلابه جامعه و گفتگو در باره آنها و یافتن راههای منطقی تر و بهتر بسوی اهداف والای انقلاب اسلامی که از جمله مهمترین آنها ، مردمسالاری دینی است و فراهم آوردن فضای امن و آزاد برای مشارکت همه آنانکه به سربلندی ایران و برخورداری معنوی و مادی ملت می اندیشند ، از اولویتهایی است که ملت و دولت و همه جریانهای فعال و مسئولیت شناس سیاسی باید به آن اهتمام ورزند . توفیقات همگان را از خداوند متعال خواستارم . محمد رضا عارف 1/8/93

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد