تاریخ درج خبر : 1393/08/03
کد خبر : ۳۸۳۲۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کناری: راه 19 روستای بالای 20 خانوار در بویراحمد آسفالت می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد از تاکید وزارت راه ‌و شهرسازی برای آسفالته کردن ۱۹ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان خبر داد.کناری

شاهرخ کناری در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن بارندگی‌ها اظهار کرد: شهرستان بویراحمد دارای راه‌های روستایی زیادی است که همچنان کمبودهایی نیز وجود دارد.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با بیان اینکه این شهرستان به لحاظ وسعت و جمعیت بزرگترین شهرستان بوده و کاستی‌هایی در حوزه راه نیز مشهود است، گفت: بسیاری راه‌های روستایی این شهرستان فاقد جاده ارتباطی مناسب هستند.

کناری که از وضعیت جاده‌های ارتباطی روستاهای بویراحمد بسیار گلایه‌مند بود، گفت: امیدواریم با عنایت مسئولان ارشد کشوری و نمایندگان مردم در مجلس بتوان نواقصات را یکی پس از دیگری برطرف کرد.

این مسئول با بیان اینکه روستاهای شهرستان بویراحمد در مناطق صعب‌العبور واقع شده‌اند، گفت: از عواملی که باعث کمبودهایی در حوزه راه روستایی شده صعب‌العبور بودن مناطق است. خوشبختانه در سال جاری توجه خوبی به حوزه راه روستایی شده که امیدواریم بتوان راه‌های روستایی که جمعیت بالایی دارند را در اولویت آسفالته کردن قرار دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد تعداد پروژه‌های عمرانی شهرستان را ۳۴۷ پروژه عنوان کرد و گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات استانی تملک دارایی و ماده ۱۸۰ به حوزه عمرانی نیز اختصاص داده شده است.

کناری از تخصیص ۴۰ درصدی اعتبارات ملی و نفت شهرستان بویراحمد خبر داد.

وی با بیان اینکه در دهه فجر امسال تعدادی از پروژه‌ها نیز به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: کتابخانه منصورآباد دشتروم، تعدادی کلاس‌های درس نیز در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

کناری در ادامه مشکلات حوزه راه‌سازی را از عمده مشکلات شهرستان عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های نماینده مردم بویراحمد در مجلس در سطح وزارتخانه توجه خوبی به حوزه راه روستایی شهرستان شده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار بویراحمد با تاکید بر اینکه در حوزه راه روستایی روستاهای بالای ۵۰ خانوار را در دستور کار قرار دادیم، گفت: ۱۹ راه روستایی بالای ۲۰ خانوار روستایی مورد تاکید وزیر راه و شهرسازی قرار گرفت.

این مسئول تصریح کرد: از ۱۹ روستای مورد نظر وزارت راه و شهرسازی تعداد زیادی از آن‌ها در بخش مارگون هستند که مورد تاکید وزارتخانه و نماینده مردم شهرستان است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • همشهری گفت:

    جلوتر از فرماندار حرکت میکنی جنا کناری.

  • بهمئی گفت:

    یه فکری هم به حال جاده شهر لیکک بکنید…لیکک الان جمعیتش بالای 20خانواره ها…..

پربازديد