تاریخ درج خبر : 1393/08/03
کد خبر : ۳۸۳۲۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

درگیری شهرداری یاسوج و حوزه هنری استان بر سر مالکیت یک ساختمان

دو نهاد اداری در یاسوج بر سر مالکیت یک ساختمان درگیر شدند.

حوزه هنری استان و شهرداری یاسوج طرفهای درگیر دراین ماجرا هستند.

dsc03557

معاون اداری مالی حوزه هنری استان در مورد مالکیت این ساختمان در جنوب شهر یاسوج در مجاورت پارک در حال ساخت ولایت گفت: این ساختمان در زمان استانداراسبق استان و با تخریب تپه استانداری و به دلیل نوساز بودن آنها به دستگاههای اداری که فاقد ساختمان دولتی بودند، تحویل داده شد.

مصطفی فرخیان با بیان این موضوع که مالکیت این ساختمان به حوزه هنری استان تعلق داشته نه به سازمان دیگری،ابراز داشت:با توجه به صورت جلسه ای که در حال حاضر در این نهاد و استانداری استان موجود است، این ساختمان به نهاد حوزه هنری استان که فاقد ساختمان دولتی بوده و در حال حاضر در یک ساختمان استیجاری سکونت دارد، واگذار شد.

وی در مورد وضعیت ساختمان و نحوه تحویل آن به حوزه هنری در دو سال گذشته، بیان داشت: در زمان تحویل این ساختمان به حوزه هنری و به دلیل نوساز بودن این نهاد با تغییر کاربری و تجهیز آن به کف پوش، فضایی دلنشین و زیبا را برای هنرآموزان و هنرجویان درست کرد.

فرخیان خاطر نشان کرد: در حال حاضر این ساختمان به عنوان ساختمان اداری مالی و فرهنگسرای حوزه هنری در حال فعالیت بوده و با وجود پنج هزار جلد کتاب دفاع مقدس در راستای تبیین کارهای فرهنگی دراختیار هنرجویان حوزه هنری قرار گرفته است.

معاونت اداری مالی حوزه هنری استان با انتقاد از حوزه شهرداری یاسوج به دلیل ورود بی اجازه به فضای این ساختمان وشکستن قفل ورودی آن، ابراز داشت: در کجای دنیا دیده می شود که بدون اجازه صاحب خانه وارد یک ساختمان شوند و با شکستن قفل و شیشه های ساختمان وسایل آن را به بیرون پرتاپ کنند.

فرخیان ادامه داد: صبح امروز شنبه برای حضور در محل کار حاضر شدیم که متأسفانه با صحنه ناراحت کننده ای روبه رو شدیم که تعجب همه نیروها وهنرجویان حوزه هنری استان را در برداشت.

وی با اشاره به این موضوع که شهرداری یاسوج بدون اجازه و با شکستن قفل ورودی وارد ساختمان اداری مالی این حوزه شده و ادعای مالکیت بر این ساختمان را دارد، اظهار داشت: ما از شهردار فرهنگی یاسوج انتظار کمک فرهنگی به حوزه هنری که یکی از نهادی های فرهنگ محور در رشد و بالندگی هنرجویان وهنرمندان دفاع مقدس است را داریم.

فرخیان با تأکید بر این امر که اعضای شواری شهر همه گی به دغدغه فرهنگی توجه دارندویکی از رکن های اصلی شهرداریها باید توجه به کارهای فرهنگی باشد، خاطر نشان کرد:شهرداری یاسوج و حوزه هنری استان باید در یک فضای دوستانه در پیشرفت کارهای فرهنگی با هم تعامل داشته باشند نه با ایجاد چنین موضوعات از پیش پا افتاده ای رو به روی هم قرار گیرند.

معاون اداری مالی حوزه هنری استان در پایان سخنان خود بیان داشت: امیدواریم با ختم به خیر شدن چنین موضوعات تنش زایی دیگر شاهد چنین اختلاف سلیقه ای ناگواری در سطح ادارت فرهنگی استان نباشیم واز شهردارفرهنگی شهر یاسوج خواستار برداشتن گام های موثر در انجام کارهای فرهنگی و کمک به حوزه هنری هستیم.

دهنوی مسئول فضای سبز شهرداری یاسوج در مورد حادثه رخ داده در ساختمان حوزه هنری استان در شهر یاسوج گفت: طبق صورت جلسه جدید که در ساختمان استانداری و با حضور استانداربرگزار شده، مالکیت تمامی ساختمان های مجاور پارک ولایت به شهرداری یاسوج سپرده شده و هیچ نهادی حق مالک خواندن خود بر این ساختمانها را ندارد.

وی با بیان این موضوع که به ما اطلاع دادند حوزه هنری از این مکان نقل مکان کرده و به جای دیگری رفته است،ابراز داشت: شهرداری یاسوج هیچ موقع وهیچ وقت بدون اجازه وارد حریم خصوصی هیچ نهاد، اداره و خانه ای نخواهد شد و درمورد این موضوع بنا به دستورات اعلام شده در نقل مکان حوزه هنری به مکانی دیگر وارد این ساختمان که مالکیت آن به شهرداری یاسوج سپرده شده، شدیم.

منبع:بویرخبر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد