تاریخ درج خبر : 1391/07/09
کد خبر : ۳۸۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سالانه 7 میلیون گردشگر وارد استان می شود

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: سالانه 7 میلیون گردشگر وارد استان می‌شوند که ظرفیت خوبی در زمینه رشد اقتصادی استان ایجاد می‌کند.
علیرضا ایزدی ظرفیت‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد را در جذب گردشگر بالا خواند و اظهار کرد: ورود گردشگران به کهگیلویه و بویراحمد از وضعیت مناسبی برخوردار است به طوریکه می‌توان از حضور 7 میلیون گردشگر در سال در استان خبر داد که به صورت گذری و اقامتی از استان بازدید به عمل می‌آورند.

وی افزود: آب و هوای منطقه و موقعیت جغرافیایی استان و قرار گرفتن شهرستان‌های بویراحمد و دنا در بین کلان شهرهایی مانند اصفهان، شیراز و اهواز از مهم‌ترین عوامل جذب این میزان گردشگر در استان است.

ایزدی یاسوج و سی‌سخت را کانون‌های طبیعت‌گردی در استان خواند و بیان کرد: علاوه بر طبیعت زیبا، صنایع دستی غنی استان و میراث فرهنگی و باستانی آن در جذب گردشگر نقش ویژه‌ای دارند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان خاطرنشان کرد: از بین محورهای مواصلاتی استان، محور گچساران بابامیدان بیشترین سهم را در ورود گردشگر دارد.

علیرضا ایزدی از روند رو به رشد یاسوج و حومه آن به لحاظ گردشگری در دولت‌های نهم و دهم خبر داد و بیان کرد: بر اساس تجربه ثابت شده که آب‌های روان، پوشش گیاهی و رشته کوه دنا در استان نقش مهمی در جذب گردشگر دارند که باید به هرکدام به صورت ویژه توجه شود.

وی با بیان اینکه طبیعت‌گردی رتبه اول را در جذب گردشگر در استان دارد، خاطرنشان کرد: اگر جاذبه‌های صنایع دستی را در استان ارتقا دهیم کمک بزرگی به اقتصاد منطقه کرده‌ایم که این جز با همت و همیاری سایر مسئولین میسر نیست.

ایزدی تاکید کرد: هدف اصلی صنعت گردشگری باید اشتغالزایی و کمک به شکوفایی اقتصاد استان و کشور و تولید ثروت باشد.

منبع:فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد