تاریخ درج خبر : 1391/07/09
کد خبر : ۳۸۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پلیس از پژوهش‌های دانشگاهی بهره می‌گیرد

سایت استان: فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: پلیس از پژوهش‌ها و نتایج تحقیقات در دانشگاه‌های این استان بهره می‌گیرد.
علیرضا عادلی در جمع دانشجویان جدیدالورود دختر دانشگاه یاسوج با تبریک هفته ناجا اظهار کرد: جامعه بدون امنیت در هیچ مسیری قادر به حرکت کردن رو به جلو نیست و همه ما در برقراری امنیت نقش و سهم داریم.

فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: بدون شک نقش دانشگاهیان و دانشجویان در برقراری امنیت در جامعه بسیار پر رنگ است و پلیس از این ظرفیت‌ها آگاه بوده و تلاش خواهد کرد که روز به روز ارتباط خود را با مجموعه دانشگاه بیشتر کند.

وی، بهره‌گیری از پژوهش‌های علمی را در دستور کار پلیس دانست و گفت: به منظور کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی آماده‌ایم تا از نظرات، تحقیقات و پژوهش‌های دانشگاهیان استفاده کنیم.

رئیس پلیس کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: امنیت پایدار در جامعه با تلاش یک دستگاه و یا یک بخش‌نامه محقق نمی‌شود بلکه باید آحاد جامعه خود را در حفظ و ایجاد امنیت سهیم بدانند و برای این دو مهم تلاش کنند.

* پایان‌نامه‌های دانشگاه یاسوج روی مشکلات استان متمرکز شده‌اند

رئیس دانشگاه یاسوج نیز در این مراسم گفت: کاربردی شدن علم از مهم‌ترین کارهایی است که جامعه دانشگاهی و همه صنایع و بخش‌های مختلف جامعه باید برای آن تلاش کنند.

اردوان ارژنگ با بیان اینکه در طول سال در دانشگاه یاسوج از 300 پایان‌نامه دانشجویی دفاع می‌شود، گفت: محور و رویکرد در این پایان‌نامه‌ها این بوده که خروجی آن‌ها به یکی از دردهای استان کهگیلویه و بویراحمد بخورد و گرهی از مشکلات این استان را باز کند.

وی دانشگاه یاسوج را آماده افزایش سطح تعاملات خود با بخش‌های بیرونی دانست و تاکید کرد: در همه بخش‌ها از جمله صنعت لازم است نیازها و اولویت‌ها اعلام شود و صنایع مختلف از تحقیقات و ایده‌های علمی استقبال کنند.

ارژنگ، رشد سه برابری اعضای هیئت علمی، توسعه کمی و کیفی رشته‌های مقطع ارشد و دکتری و همچنین افزایش پذیرش دانشجو در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را از اهداف مدیریتی خود دانست که در طول این چند سال محقق شده است.

* دانشجو باید کسب علم و اخلاق را همزمان دنبال کند

نماینده مردم بویراحمد و دنا نیز در این جشن، دانشجویان را آینده‌سازان این کشور خواند و اظهار کرد: اگر دانشجو و دانشگاه در ریل صحیح بود باید به آینده جامعه و سعادت و توسعه آن امید داشت در غیر این‌صورت جامعه‌ای که در آن دانشگاه مبدا تحول و اصلاح نیست، پیشرفتی نخواهد داشت.

غلام‌محمد زارعی متذکر شد: کسب علم و اخلاق دو بال پرواز یک دانشجو هستند که باید در طول تحصیل خود همواره به دنبال آن‌ها باشد و البته مسئولان دانشگاهی نیز باید این بستر را در دانشگاه‌ها فراهم کنند.

وی، برقراری تعامل میان همه سطوح جامعه را از وظایف و رسالت‌های دانشگاه دانست و اذعان داشت: هر گاه در میان جامعه دانشگاهی، بدنه جامعه و مسئولان تعامل و انسجام بیشتری بود، امید به پیشرفت آن جامعه به مراتب بیشتر خواهد بود.

منبع:فارس

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد