تاریخ درج خبر : 1391/07/09
کد خبر : ۳۸۴۰
+ تغییر اندازه نوشته -

70درصد فوتی های شهری در استان عابر پیاده هستند

سایت استان: رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه وبویراحمد گفت:70 درصد تصادفات و فوتی های شهری این استان بویژه در سال های اخیر عابرین پیاده هستند.
سرهنگ سید ‘کرم الله حسینی’ افزود: دلیل اصلی در وجود چنین مشکلی فراهم نشدن زیرساخت های لازم برای عبور و تردد عابرین در سطح سواره روهای شهری است.

وی بیان کرد: دستگاه های ذیربط و متولیان امور در این راستا هر چه سریعتر نسبت به خط کشی گذرگاه عابر پیاده ، نصب چراغ عابر و راه اندازی پل های هوایی مناسب در محل های پرتردد اقدام کنند.

حسینی اظهار داشت: البته آگاهی کامل مردم از رعایت مقررات و ایمنی در عبور و مرور نیز در این راستا امری ضروری و اجتناب ناپذیر بشمار می رود.

وی با بیان اینکه بیشترین تصادفات در شب رخ داده است ، افزود: بهتر است که مردم و شهروندان از البسه های روشن و منعکس کننده نوردر شب استفاده کنند.

سرهنگ حسینی از کاهش 25 درصدی تصادفات فوتی در سطح شهرهای کهگیلویه وبویراحمد در سال گذشته خبر داد و گفت: نرمی را که پلیس راهنمایی و رانندگی از مرکز برای استان در نظر گرفته بود هشت درصد بوده است.

وی با بیان اینکه میزان تصادفات فوتی در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته تغییری نداشته ، افزود: امسال با توجه به کاهش محسوس و بیشتر از نرم اعلام شده کشور درسال گذشته ، پیش بینی می شود تنها بتوان از افزایش وقوع تصادفات جلوگیری کرد و امکان کاهش و پایین تر از میزان سال گذشته وجود ندارد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در شش ماهه نخست امسال کل تصادفات فوتی در سطح استان شش نفر بود که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است.

سرهنگ حسینی ارتقای سطح فرهنگ رانندگی، همکاری و مشارکت دستگاه های ذیربط ، مدیریت پلیس و حذف برخی نقاط حادثه خیز را از مهمترین عوامل موثر در کاهش و کنترل تصادفات شهری در کهگیلویه وبویراحمد اعلام کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد