تاریخ درج خبر : 1391/07/09
کد خبر : ۳۸۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -

یاسوج به میدان میوه و تره‌بار نیاز ندارد

سایت استان: فرماندار بویراحمد گفت: فاصله اندک یاسوج با شیراز وجود میدان میوه و تره‌بار در این شهر را از حالت ضرورت خارج کرده است.

محمد الفونه  با بیان این‌که باغداران شهرستان بویراحمد میوه‌های خود را در ورودی یاسوج از سمت شیراز به فروش می‌رسانند، اظهار کرد: نزدیکی یاسوج به یکی از بزرگترین شهرهای کشور یعنی شیراز وجود میدان میوه و تره‌بار در این شهرستان را از حالت ضرورت خارج کرده چرا که واحدهای میوه فروشی می‌توانند به راحتی میوه خود را در این میدان تهیه کنند.

وی فلکه ساعت را مکان دیگری برای تجمع باغداران برای فروش میوه‌های تولیدی شهرستان بویراحمد خواند و ابراز داشت: با توجه به این‌که این مکان‌ها مورد بازرسی شهرداری قرار می‌گیرد و از آن‌ها رفع سد معبر می‌شود بهتر است باغداران به جای فروش میوه های خود در این مکان‌ها به صورت دستفروش به فکر صادر کردن میوه‌های خود به استان‌ها و شهرهای همجوار باشند.

الفونه تصریح کرد: باغداران برای حل مشکلات فروش میوه خود یا باید آنها را صادر کنند و یا به فکر فروش میوه‌های خود در میدان های میوه و تره‌بار استان‌های همجوار خود باشند.

وی افزود: البته مسئولان درصدد ایجاد یک میدان میوه و تره‌بار در یاسوج و در حومه شهر هستند و تا بالفعل در آمدن این تصمیم صادرات بهترین راه‌حل در این زمینه است.

فرماندار شهرستان بویراحمد در ادامه با بیان این‌که وامهای اشتغال خانگی و خود اشتغالی به صورت جدی پرداخت می شود بیان داشت: سال گذشته 400 میلیارد ریال وام در این زمینه از سوی بانک کشاورزی به متقاضیان پرداخت شده است.

الفونه افزود: با این رقم امیدبخش تلاش بزرگ در راستای مبارزه با بیکاری در استان هستیم که امید است این مبالغ در سال‌جاری افزایش بیشتری داشته باشد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد