تاریخ درج خبر : 1393/08/06
کد خبر : ۳۸۴۸۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نجات معجزه‌آسای کودکی که شکمش پاره شد

کودک 5 ساله پاتاوه‌ای با تلاش پزشکان از مرگ حتمی نجات یافت.

 

به گزارش سایت استان، این کودک هنگامی که در خانه و بر روی قسمت اوپن آشپزخانه مشغول بازی بود فنجان چینی از دستش رها شد و بر زمین افتاد و متاعب آن خود نیز به پایین پرت شد و چند قطعه از فنجان شکم وی را پاره کرد به گونه ای که روده های وی از شکم بیرون زد.

پدر و مادر امیرمحمد دلشادیان در مسافرت بوده و خواهر نوجوان وی با داد و فریاد همسایه ها را به کم طلبید که آنها نیز وی را با موتورسیکلت به درمانگاه پاتاوه رساندند.

دکتر سعید احمدی با دیدن وضعیت این کودک ابتدا کارهای درمانی مقدماتی را بر روی امیرمحمد انجام داده و بلافاصله نیروهای اورژانس جاده ای را به کمک طلبید و با آمبولانس فوراً وی را اعزام و خود نیز همراه وی به یاسوج می آید.

با رسیدن به بیمارستان بلافاصله به اتاق عمل برده شده و دکتر رهنما و تیم پزشکی تمام تلاش خود را برای نجات امیرمحمد بکار می‌گیرد.

خوشبختانه عمل موفقیت آمیز بوده و امیرمحمد از مرگ حتمی نجات یافت.

IMG-20141027-WA0003

رئیس بیمارستان شهید بهشتی یاسوج به خبرنگار سایت استان گفت: به علت سن کم این کودک پایش لحظه ای از وی صورت می گرفت و به دلیل پارگی شکم از تنفس مصنوعی برای وی استفاده می شد و با تلاش پزشکان عمل جراحی وی رضایت بخش بود.

دکتر داکر سعیدی نژاد افزود: پس از عمل جراحی متاسفانه یکی از پرستاران به اشتباه داروی آرامبخش این کودک را بیش از نیاز وی تزریق کرده بود که برای ساعاتی این کودک را دچار مشکل کرد ولی با تلاشهای مجدد پزشکان، وی توانست هوشیاری خود را بدست بیاورد.

وی حال عمومی این کودک را خوب توصیف کرد و ادامه داد: قصور پرستار نیز به حراست و کمیته عوراض و قصورات گزارش شده و در حال پیگیری است.

دکتر سعیدی نژاد خود و همکارانش را خادمین ملت و مدافع حقوق مردم خواند و ادامه داد: به دلیل تعهد اخلاقی و انسانی موطف هستیم حداکثر خدمت دهی را به ارباب رجوع انجام دهیم و این شعار همیشه سرلوحه‌ی کارمان است.

پدر این کودک از تلاش پزشکان برای نجات جان فرزندش تشکر کرد و گفت: از همه پزشکان که جان فرزندم را نجات دادند تشکر می کنم و جان دوباره امیرمحمد را در ابتدا مرهون لطف خداوند و بعد تلاش پزشکان خدوم می‌دانم.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد گفت:

  خدا همه مریضا روشفا بده

 • احمد گفت:

  درود بر محسنی عزیز

 • پزشک جراح گفت:

  عمل انجام گرفته از لحاظ پزشگی یک عمل روتین و ساده میباشد .لطفا k-bبزرگنمایی نکند چرا که این قبر مرده ای توش نیست.

 • رئوفی پور دهنو سی سجت گفت:

  باسپاس از زحمات تیم پزشکی جه دریاسوج وچه درپاتاوه وهمسایگان که با امید به خدا جان این عزیز را نجات دادند ودل خانواده ایشان را خوشحال نمودند . خداوند شفای عاجل به این عزیز عطا بفرماید. آمین

 • محمود گفت:

  مرگ و زندگی در دست خداست
  اما احسنت بر پزشکان ما
  مسئولان محترم سایت بهتر بود ارز یک تصویر ملایمتر استفاده میکردند

پربازديد