تاریخ درج خبر : 1393/08/07
کد خبر : ۳۸۵۶۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مهاجرت بی‌رویه مردم استان به یاسوج صدای استاندار را هم درآورد

مهاجرت مردم از روستاهای استان به سمت یاسوج افزایش داشته و این موضوع اعتراض استاندار کهگیلویه و بویراحمد را در پی داشت.

سید موسی خادمی در همایش توسعه روستاها که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، فرمانداران و دهیاران برگزار شد، اظهار کرد: جامعه استانی کهگیلویه و بویراحمد متشکل از سه جامعه عشایری، روستایی و شهری است.ostandar

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه گاهی طرح‌هایی که انجام دادیم بافت روستایی را به شهری تبدیل کرد، افزود: متأسفانه در سال‌های اخیر مهاجرت از روستاها به شهرها به شدت در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم با ایجاد انگیزه زمینه ماندن روستائیان در روستا فراهم شود، گفت: اقتصاد مقاومتی در تولیدات روستاهای ما است پس باید روستاهای ما تقویت شوند تا اقتصاد کشور تقویت شود و مشکلات کنونی از بین برود.

این مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: دولت طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را برای توسعه اقتصاد در روستاها پیش‌بینی کرده و ما مدل‌های مختلف توسعه را در این استان انتخاب می‌کنیم.

خادمی افزود: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ شرایط خاصی که دارد باید در رتبه اول توجه برای توسعه روستاها باشد و این استان پایلوت اجرای طرح جدید دولت برای توسعه روستاها قرار بگیرد و با یک هزینه مشخص این استان به نقطه توسعه برسد و الگوی برای کشور باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در حال طراحی طرح جدید برای توسعه استان هستیم که این طرح در سفر هیئت دولت به استان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آنچه تاکنون در روستاهای استان به لحاظ نظری و عملی ارائه شد مشکلاتی داشته اضافه کرد: حاشیه نشینی مردم در اطراف برخی نقاط شهر یاسوج باعث ایجاد مشکلات امنیتی، اجتماعی و فرهنگی شده و نگرانی‌هایی ایجاد کرده است.

این مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مهاجرت از روستاهای استان به سمت یاسوج در حال افزایش است، تصریح کرد: باید مدلی انتخاب کنیم که مردم در روستاها بمانند. ما گفتیم به روستاها گاز، جاده و امکانات داده شود اما هرگز پای صحبت و درد و دل آنها ننشستیم که گاهی ماندن روستائیان با امکانات عمرانی و زیربنایی اجرایی نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بر توانمندسازی خانواده‌ها در روستاها تأکید و خاطرنشان کرد: باید توانمندسازی خانواده‌ها را از کنج روستاها شروع کنیم که توانمندسازی روستائیان به توسعه روستاها و آبادانی آنها کمک می‌کند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • لیکک گفت:

  اداره بازرگانی هر مغازهای پول بیشتری داد آزاد است میتونه کیک پانصدی را به دو هزارتومان بفروشد سنگ بری تولیکک سنگ قبر را از ششصد تومان به هشصد تومان فروخته گفته صحابی نیست بیخیال میوه کیلویی تاهشت هزار تومان خریدم بغل دستش چهار هزار تومان میگن با بازرگانی همکاری میکنه مسول بازرگانی ………………………….. کارندارد هیچ مسئولی هم نیست پیگیری کند

 • لیکک گفت:

  جناب استاندارمردم شهرستان بهمئی برق درستی نه آب درستی ندارند مسئولین در فکر جیباشون هستند مدیریتی نیست درب ادارات لیکک گل بگیرید

 • لیکک گفت:

  جناب استانداری که نمیدونی راه شهرستان لیکک از کجا ست تولیکک زندگی کن تابدانی که چرا مردم به استان مهاجرت میکنند

 • ملا عیدی گفت:

  این همه گرانی مسکن و زمین و اجناس همه به خاطر مهاجرت هست بخصوص برادران …… که باعث همه مشکلات شهر یاسوج شدند و ….

 • دلخون گفت:

  جناب اقای استانداروقتی جاده های منتهی به یاسوج ماهیانه عوض می شوند.وقتی 80درصد بودجه استان دریاسوج هزینه می شود .وقتی چشم تمام مسئولین دراین چند سال به یاسوج است…………..ای کاش یک بار دیگر رضاه شاه زنده می شد وجواب ……. های شما ها را می داد .دیروزتان در گردنه ها .امروزتان در ادارات ……

 • روستایی گفت:

  شما امکانات را عادلانه بین شهر های استان توزیع کنید که مهاجرت ازشهرها به یاسوج متوقف شود ! روستاها پیشکش جناب استاندار!!!!!!!!!!!!

پربازديد