تاریخ درج خبر : 1393/08/07
کد خبر : ۳۸۵۶۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

مردم یاسوج 5 شهید گمنام را تشییع کردند/ تصاویر

اقشار مختلف مردم در شهر یاسوج پیکر مطهر 5 شهید گمنام را تشییع کردند.

به گزارش سایت استان، این مراسم صبح امروز از جلوی کانون بسیج واقع در میدان استانداری شروع و در میدان هفت تیر بر روی پیکر این شهدا نماز خوانده شد.

IMG_0595

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی بر پیکر این شهدا نماز خواند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم گفت: خدا را شاکر هستیم که بار دیگر نسیم شهید و شهادت بر منطقه ما وزید و نور این شهدا در جامعه ما پرتو افکند.

آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی افزود: مردم امروز آمده اند تا بیعتی مجدد با شهدا ببندند، با شهدایی که فرزندان حسین (ع) هستند.

وی بیان داشت: شهدای گمنام پدری چون حسین بن علی(ع) و مادری چون زینب(س) دارند و اگرچه در نزد ما گمنام هستند اما در آسمانها شناخته شده اند و از هر معروفی معروف تر هستند.

آیت الله ملک حسینی اظهار داشت: این ها پیرو حسین بن علی بودند که مرگ را خود انتخاب کرد، اظهار داشت: انسان زنده انسانی است که با ایمان و برای ایمان زندگی می کند و احساس مسئولیت در برابر همه آحاد جامعه دارد و در برابر تاریخ خود را مسئول می داند.

وی افزود: چنین انسانی اگر بمیرد در قتلگاه انسانهای کریم مرده است و انسانی که مومن و عفیف است، پستی و رذالت از او دور خواهد بود.

آیت الله ملک حسینی تصریح کرد: پیام شهدا برای من و شما در کنار پیکر مطهر آنها این است که اگر می خواهید نقش تاریخی خود را برای بشر و در میان بشر ایفا کنید بدانید که باید با خدا زیست و با خدا زندگی کرد و بدانید که باید پیرو مکتب رسول بود و امیرالمومنین را چراغی افروخته برای بشریت دانست و انقلاب اسلامی که برپایه تشیع بنیان گذاشته شده و ولایت فقیه که طلایه دار مبارزه با هر زشتی و پلیدی در قرن حاضر است باید پاس داشته شود تا بشر بتواند در سایه دین، معنویت و انسانیت و شرف به اهداف عالیه خود و حیات طیبه برسد.

وی اضافه کرد: هر امتی که از معنویت و فضیلت دور است و غیرت و شرافت را کنار گذاشت ذلیل خواهد شد.

آیت الله ملک حسینی تاکید کرد: پیام شهدا این است که ما رفتیم و شهید شدیم چون حلال خرده بودیم رفتیم تا نشان دهیم انسان غیور شهید می شود و شهادت، غیرت و حلال بودن و پاک بودن تمامی این ها پیام شهداست.

وی گفت: شهدا با ما سخن می گویند و اگر این تابوتها باز شوند فریاد حب اهل بیت و حمیت و غیرت و پاکی از این استخوانها به گوش می رسد که اینها را باید به گوش جان شنید.

آیت الله ملک حسینی بیان داشت: شهدا فرزندان حسین و پیام آوران نهضت عاشورا هستند و پیامشان در این ایام این است که مردم محرم را نگه دارید که آن مرد بزرگ فرمود: محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.

در پایان این مراسم و پس از اقامه نماز، پیکر دو تن از شهدا در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به خاک سپرده شد.

همچنین پیکر یکی دیگر از این شهدا در اداره کل اطلاعات استان در خاک آرمید و دو تن دیگر از این شهدا برای خاکسپاری به شهرستان چرام منتقل شدند.

بنا به این گزارش، پیکر دو تن از این شهیدان جهت خاکسپاری در دانشگاه علوم پزشکی و دو تن دیگر نیز به شهرستان چرام منتقل شدند.

پیکر یکی دیگر از این شهدای گمنام در اداره کل اطلاعات به خاک سپرده شد.

گزارش تصویری از این مراسم معنوی:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد