تاریخ درج خبر : 1393/08/07
کد خبر : ۳۸۵۷۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

عدم آشنایی مدیران با قوانین مالی مهمترین چالش ذیحسابان است

رئیس خزانه معین کهگیلویه و بویراحمد عدم آشنایی مدیران با قوانین مالی را مهمترین چالش پیش روی ذیحسابان عنوان کرد.688262

غضنفر آرام بعدازظهر سه شنبه در نشست هماهنگی ذیحسابان دستگاههای اجرایی استان گفت: نظارت و کنترل در اجرا و مصرف بودجه امری بسیار مهم و اساسی است و ذیحسابان وظیفه پاکسازی و آماده سازی مسیر برای دستگاههای نظارتی را بر عهده دارند.

وی بیان کرد: کار ذیحسابان برای مصرف بهینه اعتبارات در دستگاههای اجرایی بسیار مهم است و این کار باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.

آرام اظهار داشت: عدم همکاری دستگاهها برای ارائه تجهیزات و تأمین نیروی انسانی در واحدهای ذیحسابی و نبود وحدت رویه در نگهداری و حفظ اسناد مالی از جمله چالشهای پیش روی ذیحسابان است.

رئیس خزانه معین کهگیلویه و بویراحمد گفت: ابلاغ اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه ای در پایان سال از دیگر مشکلات حوزه ذیحسابی است که با توجه به انجام نگرفتن کارها دغدغه ها و مشکلاتی را برای ذیحسابان بوجود می آورد.

وی بیان داشت: این مشکل با تصویب طرح حذف سال مالی اعتبارات عمرانی در مجلس مرتفع خواهد شد.

آرام بیان کرد: برخی از رسیدگی های دیوان محاسبات و دستگاههای نظارتی نیز بعد از دو یا چند سال انجام می شود که با توجه به جابجایی ذیحسابان و عدم دسترسی به اسناد و مدارک مشکلاتی را برای پاسخگویی به موقع و مناسب به دستگاههای نظارتی بوجود می آورد.

وی بر رفع این مشکلات و کمبود ها از سوی دستگاههای اجرایی تاکید کرد و افزود: لازم است مسئولان و متولیان تدابیری را برای رفع این مشکلات اتخاذ کنند.

در این نشست همچین برخی از ذیحسابان به بیان پاره ای از مشکلات حوزه کاری خود پرداختند و راهکارهایی در این زمینه ارائه دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد