تاریخ درج خبر : 1392/04/26
کد خبر : ۳۸۶۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

تجلیل از رسانه های فعال استان در انتخابات ریاست جمهوری

سایت استان: خبرنگاران و مسئولین رسانه های فعال در انتخابات ریاست جمهوری، میان دوره ای خبرگان رهبری و شوراها در کهگیلویه و بویراحمد تجلیل شدند.

این مراسم ظهر سه شنبه به همت سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد و با حضور استاندار، مدیرکل صدا و سیما، فرمانده سپاه فتح، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و جمعی از اصحاب رسانه استان در یاسوج برگزار شد.

30212

در ابتدای این مراسم استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن تقدیر از تلاشهای اصحاب رسانه استان در تحقق حماسه سیاسی گفت: قلم بدستان بهترین رزمندگان در جبهه فرهنگی و رسانه هستند که تحت لوای ولایت با تهاجم فرهنگی مقابله می کنند.

سید حسین صابری افزود: رسانه های این استان در طول برگزاری انتخابات حضوری فعال و هوشمندانه داشتند و حتی گاهی برخی مشکلات را نیز به مسئولین انتخابات اطلاع می دادند تا در جهت رفع آنها تلاش شود.

وی با اشاره به مسئولیت خطیر رسانه ها در قبال جامعه بیان کرد: نقش خبرنگاران در فرهنگسازی در همه عرصه های جامعه بی بدیل است.

صابری تصریح کرد: از بسیاری از نارساییها و مشکلات استان از زبان خبرنگاران مطلع می شوم و آنها تاثیر بسیار زیادی در حل مشکلات جامعه دارند.

وی بیان داشت: مردم استان بیشترین بهره را از مطالب و اخبار رسانه ها در جهت پیشرفت و توسعه استان برده اند.

رسانه های کشور امانتدارترین های دنیا هستند

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان نیز در این مراسم قلم، کتاب و آثار تاریخی را سه رسانه گذشتگان دانست و گفت: برترین و بهترین کتب، کتب آسمانی هستند که انسان را به دنیای دیگر متصل کرده و نسل های گذشته را با نسل ها آینده مرتبط می کند.

حجت الاسلام حسینی صدر افزود: آثار تاریخی نیز به عنوان یک رسانه فرهنگ انسانها و نسل های گذشته را به آیندگان معرفی می کند.

وی همچنین با اشاره به قیام عاشورا، تصریح کرد: خون امام حسین(ع) پیام آور همه حقایق تاریخ است.

حسینی صدر بیان داشت: همه مردم جهان در گذشته، حال و آینده از حوادث کربلا بیش از هرچیز پند می
آموزند.

وی پیام شهدا را رساترین پیامها دانست و اظهار داشت: تسلیم شدن دنیا در مقابل اقتدار نظام جمهوری اسلامی حاصل پیام شهدای انقلاب و دفاع مقدس است.

حسینی صدر رسانه های جمهوری اسلامی ایران را از سالمترین رسانه ها در دنیا برشمرد و گفت: رسانه های کشور امانت دارترین رسانه های دنیا هستند و شاهد کمترین دخل و تصرف در اخبار رسانه های کشور هستیم.

نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان افزود: برعکس رسانه های کشور، بسیاری از خبرگزاری های دنیا کارشان وارونه کردن اخبار و دادن اطلاعات دروغ به مخاطبان است.

وی تصریح کرد: رسانه ها نقش مهمی در تبیین حقایق انقلاب دارند و با بیان حقایق خدمت شایسته ای به جامعه ارائه می کنند.

حسینی صدر همچنین رسالت بسیج رسانه را سنگین دانست و گفت: رسانه بسیج باید مثل شهدا پیام رسانی کرده و بدون ترس از گلوله های دشمن در راستای دفاع از انقلاب اسلامی تلاش کنند.

رسانه ها برای تحقق حماسه سیاسی لحظه ای درنگ نکردند

مدیرکل صدا وسیمای استان نیز در این مراسم با بیان اینکه رسانه های استان برای تحقق حماسه سیاسی لحظه ای درنگ نکردند، گفت: همه اصحاب رسانه با سلایق و گرایش های مختلف در حفظ دست آوردهای انقلاب اسلامی و خون شهدا “ید واحده” هستند.

مسلم رحیمی افزود: تلاش و بسترسازی رسانه های کشور برای تحقق حماسه سیاسی موجب شد دنیا در مقابل عظمت انتخابات ایران و تدبیر مقام معظم رهبری سرفرودآورد.

وی بیان کرد: رسانه های ایران با کمترین امکانات درمقابل غولهای خبر رسانی دنیا، توانستند افکار عمومی را در مسیری قرار دهند که حماسه سیاسی را رقم زنند و موجب خوشحالی رهبر معظم انقلاب شوند.

رحیمی بر ادامه این روند پس از انتخابات هم تاکید کرد و گفت: باید رسانه ها با حمایت و همراهی دولت جدید بستر ها را برای رشد و پیشرف روز افزون کشور مهیا کنند.

وی در ادامه با گرامیداشت ماه مبارک رمضان، این ماه را یک رسانه دانست و بیان داشت: رمضان ماه ریزش رحمت الهی بر همه عالم است و باید از این فرصت الهی بهترین بهره را برد.

انتخابات اوج بلوغ فکری و سیاسی رسانه های استان بود

در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز گفت: هیچ رسانه معاند با نظام مقدس جمهوری اسلامی در این استان وجود ندارد.

امین کمالوندی افزود: درانتخابات مجلس نهم در این استان شاهد آرامترین فضای رسانه ای بودیم و در انتخابات اخیر ریاست جمهوری اوج بلوغ فکری و سیاسی رسانه های استان بود.

وی بیان داشت: 90درصد خبرنگاران این استان جوان هستند و این دسترنج پیشکسوتانی است که در جهت جوان سازی حوزه رسانه تلاش کردند.

کمالوندی همچنین با بیان اینکه امکنات سخت افزاری رسانه های کشور و به ویژه این استان به هیچ وجه قابل مقایسه با بنگاههای سخن پراکنی غرب نیست، گفت: رسانه های کشور با سلاح ایمان توانستند هجمه های دشمن علیه انقلاب اسلامی را خنثی کنند.

وی تصریح کرد: در انتخابات ریاست جموری ملت ایران با رای خود نشان دادند که هنوز هم محور ولایت است و به اصلاح عیوب کاملا طبیعی در نظام اعتقاد دارند.

در پایان این مراسم 38 نفر از خبرنگاران و مسئولین رسانه های فعال استان در انتخابات ریاست جمهوری تجلیل شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد