تاریخ درج خبر : 1393/08/07
کد خبر : ۳۸۶۱۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز کنگره ملی بی بی حکیمه (س) در گچساران

 کنگره ملی (علمی، پژوهشی) بی بی حکیمه (س) با حضور شخصیت های برجسته علمی، دانشگاهی و مقامات کشوری در سالن آزادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گشایش یافت.
،وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،حجت الاسلام علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور،مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ارشاد، مدیر روابط عمومی امور بین الملل وزارت وزیر ارشاد، مدیرکل امور فرهنگی سازمان اوقاف کشور، مشاور معاون فرهنگی سازمان و مدیرکل ارزیابی و عملکرد سازمان مرکزی اوقاف کشور از میهمانان ویژه این کنگره ملی هستند که تعدادی از آنها امروز و گروهی دیگر فردا به جمع شرکت کنندگان در این آیین خواهند پیوست..

نمایش 10 مقاله در قالب پوستر و خواندن 20 مقاله به صورت سخنرانی، تجلیل از تعدادی از پدیدآوردن آثار برتر و توزیع یک هزار و 200 جلد کتاب کنگره بی بی حکیمه (س) که شامل مقالات برتر این کنگره ، و سخنرانی مقامات کشوری و استانی از برنامه های روز نخست این همایش است که برنامه های صبح در سالن آزادی و برنامه های عصر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران برگزار می شود.

برنامه های صبح این همایش از طریق شبکه های سراسری سیمای جمهوری اسلامی ایران و شبکه دنا به صورت زنده پخش می شود.

آیین های روز دوم کنگره ملی بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) در کنار این بارگاه نورانی که در 80 کیلومتری دوگنبدان مرکزشهرستان گچساران قرار دارد، برگزارخواهد شد.

مرقد مطهر بی بی حکیمه (س) خواهر امام رضا (ع) پرآوازه ترین امامزاده های جنوب کشور است که سالانه پذیرای زایران بی شماری از سراسر ایران اسلامی و کشورهای حوزه خلیج فارس و شیعه نشین از جمله کویت، بحرین، امارات، قطر و دیگر کشورهای عربی از جمله لبنان، عراق، عربستان و سوریه است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • عدالت گفت:

    باسلام و خسته نباشید حضور دست اندرکاران این کنگره من ازجمله کسانی بودم که دو مقاله تقدیم ساحت مقدس بی بی نمودم و خوشحالم از اینکه گوشه ای از دین خودم را ادانمودم اما از این ناراحتم که دلیل رد مقاله ام را اعلام نکردیدتا کارم رااصلاح کنم،مسوول کنگره می توانست هدایای چند ملیونی به مقاله های منتخب را کمتر کند و افراد بیشتری به منظور تشویق این کار زیبا انتخاب شوند.

پربازديد