تاریخ درج خبر : 1391/07/10
کد خبر : ۳۸۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

10 میلیارد ریال برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس یاسوج اختصاص می یابد

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده حدود 25 میلیارد ریال برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس یاسوج مورد نیاز است که از این میزان 10 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی اختصاص می یابد.
سید ‘حسین صابری’ روز دوشنبه در نشست هماهنگی ساخت باغ موزه دفاع مقدس یاسوج افزود: این باغ موزه پس از افتتاح به یک مکان ماندگار مذهبی و فرهنگی در کهگیلویه و بویراحمد تبدیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: ساخت باغ موزه دفاع مقدس یکی از راهکارهای مهم و اساسی برای ترویج هر چه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت است.

صابری بیان کرد: ساخت باغ موزه دفاع مقدس در یاسوج فرصت ارزشمندی برای انتقال مفاهیم ناب دفاع مقدس به آحاد مختلف مردم بویژه نسل جوان است که می بایست نهایت استفاده را از آن کرد.

وی خواستار در نظر گرفتن تمام جوانب در زمینه طراحی و ساخت باغ موزه دفاع مقدس یاسوج شد و اظهار داشت: تهیه مکان مناسب و تسریع در روند ساخت آن امری ضروری است.

صابری عنوان کرد: به دلیل اهمیت چشمگیر باغ موزه دفاع مقدس یاسوج نباید تا یک کیلومتر از چهار طرف آن هیچگونه ساخت و ساز و یا واگذاری اراضی انجام شود.

وی بر لزوم همکاری همه جانبه دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بویژه نهادهای فرهنگی این استان برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس یاسوج تاکید کرد.

صابری با اشاره به اینکه دفاع مقدس برجسته ترین قطعه تاریخ ایران و برگ زرین انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: چنانچه ارزش های ناب دفاع مقدس به نسل های بعدی منتقل نشود تمام متولیان امر مدیون هستند.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: استفاده از تجارب ارزشمند دفاع مقدس از اقدامات راهبردی برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان و بیمه کردن نظام و انقلاب است.

سرهنگ ‘حسن بدخشان نژاد’ افزود: به منظور تحقق این امر مهم طراحی و ساخت 30 باغ موزه دفاع مقدس در سراسر کشور به تصویب رسید.

وی بیان کرد: برنامه ریزی ها، هماهنگی ها و اقدامات مورد نیاز برای ساخت باغ موزه دفاع مقدس در یاسوج انجام شده و مجوزهای لازم نیز از نهادهای دولتی مرتبط دریافت شده است.

بدخشان نژاد اظهار داشت: باغ موزه دفاع مقدس یاسوج در تپه نورالشهدای این شهر و در زمینی به مساحت 40 هکتار با زیربنای پنج هزار مترمربع احداث می شود و نقشه آن نیز تا حدود دو ماه آینده تهیه خواهد شد.

وی عنوان کرد: این باغ موزه دارای بخش های مختلفی از قبیل سینمای سه بعدی برای نمایش فیلم های دوران دفاع مقدس، گالری عکس و مکان هایی برای برپایی نمایشگاه و ارائه نمادها، سنگرها و ادوات نظامی است.

منبع:ایرنا

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد