تاریخ درج خبر : 1391/07/10
کد خبر : ۳۸۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

برداشت انگور در تاکستان های استان آغاز شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد از برداشت انگور در بیش از چهار هزار و 500 هکتار از باغات این استان خبر داد.

«رضا عنایتی »  افزود: در هر هکتار از باغات انگور این استان، 10 تا 12تن انگور از انواع انگور از جمله عسکری و ریش بابا برداشت می شود.

وی با بیان این مطلب که بیشترین انگور این استان در شهرستان دنا و شهر سی سخت تولید می شود،اظهار کرد: سالانه 25 هزار تن انگور از محصول سالیانه کشاورزان استان نیز در استان توزیع و مصرف می شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد خاطرنشان کرد: 70 درصد انگور استان به استان های خوزستان، فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری و تهران صادر می شود.

عنایتی تصریح کرد: پیش بینی می شود امسال 35 هزار تن انگور از تاکستانهای استان برداشت شود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل چهار هزار تن افزایش دارد.

وی شرایط مناسب اقلیمی، بارندگی و مدیریت مناسب را از دلایل افزایش برداشت انگور در این استان عنوان و اضافه کرد:بخشی از تولید باغ‌های انگور این استان به آبغوره، مویز ، کشمش و شیره تبدیل می‌شود.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • هادی گفت:

    خداروشکر همه چی گرون شد جز انگور ما ..درضمن انگور ما به چهارمحال نرفته وبه اصفهان میره یه کم دقت فرمایید وواسه خودتون الکی ننویسید

  • نایاک گفت:

    به این جناب آقای عنایتی بگین شما تا حالا چه کاری برا کشاورزای سی سخت کردین؟؟؟بهش بگین آقای مسئول عزیز شهر سی سخت انگور ریش بابا نداره، بهش بگین آقای محترم انگور سی سخت به بازار اصفهان میره نه چهارمحال بختیاری، بهش بگین کارشناس باغبانیتون جناب مهندس علیاری چقد نهال سیب تقلبی آورد تو سی سخت و کشاورزا رو به خاک سیاه نشوند؟؟؟
    خدایا د بس

پربازديد