تاریخ درج خبر : 1393/08/09
کد خبر : ۳۸۷۶۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پیام دو تن از آیات عظام به کنگره ملی بی بی حکیمه(س)

پیام دو تن از آیات عظام در کنگره ملی بی بی حکیمه قرائت شد.

آیات عظام نوری همدانی و علوی گرگانی در پیامهایی از برگزاری کنگره بی بی حکیمه خاتون(س) فرزند امام موسی کاظم (ع) در گچساران تقدیر کردند.

در پیام آیت الله العظمی نوری همدانی آمده است: همانطور که نماز و روزه و حج و عبادت‌های دیگر هر یک دارای فلسفه و مصالح اساسی اسلامی می‌‌باشند زیارت مشرفه و بقاع متبرکه نیز یکی از عبادات و دارای فلسفه و فضیلت و مصالح اسلامی است.

زیارت که در فرهنگ اسلامی جایگاه بلندی دارد به مسلمانان می‌گوید شما در هر نقطه‌ای از این جهان پهناور که هستید می‌توانید ارتباط خود را با رهبر و راهنمای اسلامی برقرار سازید و عهد و میثاق خود را با او تجدید نمایید به مانند یک قطره به این اقیانوس با عظمت بپیوندید تا بهتر بتوانید قدرت رسالت دینی خود را به دست آورید.

اکنون که از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی دستور داده شده است که بقاع متبرکه به قطب فرهنگی مبدل شده شوند، لازم است با عمل به این فرمان بصیرت آفرین سرپرست محترم اوقاف که در زمان تصدی این پست افتخارآمیز گام‌های بلندی در راه آشنایی بیشتر با قرآن و نشر معارف اسلامی و اجتماعی برداشته است، در بقعه هر امامزاده‌ای صفحاتی نصب شود که تاریخ، نسب، شخصیت، مجاهدت و عملکرد آن امامزاده ذکر شود تا درسی برای زائران محترم باشد.

علاوه بر این تولیت این مرکز را به کسانی که در مناسبت‌های ایام سال بتوانند با ذکر مطالب فرهنگی و سیاسی و اجتماعی به ارشاد زائران بپردازند سپرده و این خدمت مهم به طور کامل انجام گیرد.

امامزادگان جزء شجره طیبه هستند

در پیام آیت الله العظمی علوی گرگانی نیز آمده است: حقیر وظیفه دارم از شما بزرگواران و شخصیت‌های محترمی که در این کنگره حضور دارید صمیمانه تشکر کنم. مثل ولایت امیرالمومنین علی (ع) و اهل بیت پیامبر و فرزندان آن مخصوص شیعه نیست و مربوط به عامه مردم و همه عصرها و نسل‌ها است.

آن چه از آیات الهی استنباط می‌شود آیه شریفه “اکملت” مربوط به ولایت و اکمال دین است. اگر کسی ولایت را قبول نداشته باشد دین و آئینش کامل نیست. تمام تلاش اهل بیت پیامبر(ص) این بوده که مردم از نعمت ولایت بی‌بهره نشوند.

تجربه تاریخ نشان داده آنان(امامزادگان) مورد تکریم توده‌های مردمی بوده‌اند. بعضی خیال می‌کنند علت پراکندگی امامزادگان در اقصی نقاط عالم مربوط به جنگ، خونریزی و ویرانی بوده است در حالی که اینگونه نیست این حضرات بزرگوار چون زیر چتر امامت و ولایت بودند اطلاعات جغرافیایی کاملی داشته‌اند و می‌دانسته‌اند در کدام منطقه مورد احترام هستند.

اگر حضرت معصومه (س) از عمق و علاقه مردم قم اطلاعی نداشت به آنجا عزیمت نمی‌کرد، حضرت احمد ابن موسی و حضرت بی‌بی حکیمه خاتون که آن مسیر را انتخاب کردند می‌دانستند مورد احترام آن منطقه هستند، مردم منطقه مذکور با عاطفه بودند و الان نیز آن عواطف پاک در آنان وجود دارد نمی‌خواهم تعارف کنم اهالی منطقه بی‌بی حکیمه بسیار با عاطفه، مهربان و با محبت هستند.

یکی از امتیازات موسی بن جعفر (ع) و فرزندانشان این بود که همه فرزندان آن بزرگوار محبوب و چیز فهم بودند، حضرت بی‌بی حکیمه هم از زنان با کمال و فهمیده‌ای بودند و کرامات آنان متعدد بوده است، این امامزادگان جزء شجره طیبه محسوب می‌شوند و شما می‌دانید که شجره طیبه از بین نمی‌رود.

این جانب کنگره شما را تقدیر و تحسین می‌کنم انشاءالله کنگره زیبایی برگزار کنید البته هر کاری کنیم نمی‌توانیم حقشان را ادا کنیم

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد