تاریخ درج خبر : 1393/08/09
کد خبر : ۳۸۷۷۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

کمالوندی: مشکلات زیرساختی منطقه بی‌بی‌حکیمه بررسی می‌شود

در دومین روز از کنگره ملی حضرت بی‌بی حکمیه(س) که با حضور وزیر ارشاد و مسئولان کشوری درحال برگزاری است به بررسی مشکلات زیرساختی منطقه بی‌بی‌حکیمه(س) پرداخته می‌شود.1419

امین کمالوندی در دومین روز از کنگره ملی حضرت بی‌بی‌حکیمه که با حضور وزیر ارشاد و برخی دیگر از مسئولان کشوری برگزاری شد، اظهار کرد: کنگره این حضرت نقش مهمی در معرفی ابعاد مختلف شخصیت و فضل و کرم بی‌بی حکیمه(س) داشته و همین برگزاری کنگره موجب ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه برای جلب زوار بیشتر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در طول چند سال اخیر اقدامات زیادی برای معرفی بهتر بارگاه بی‌بی حکیمه(س) به کشور و دنیا از سوی مدیران فرهنگی و اجرای کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفت.

کمالوندی افزود: با پیگیری ارشاد اسلامی استان مقرر شد برنامه‌ای در حد ملی یا بین‌المللی در راستای معرفی شخصیت و جایگاه بی‌بی حکیمه(س) برگزار شود.

وی گفت: در طول دو سال گذشته پیشنهاد کنگره بین‌المللی را به بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا(ع) ارائه کردیم و آبان سال گذشته در نهایت موافقت بنیاد برای برگزاری چنین کنگره‌ای در سطح ملی به ما اعلام شد.

کمالوندی در خصوص برنامه‌ها و کارهای انجام شده برای برگزاری مطلوب این کنگره گفت: از سال گذشته اقدامات لازم از قبیل تشکیل ستادها و کمیته‌ها برای برگزاری هر چه مطلوب کنگره ملی در استان آغاز شد.

وی با اشاره به وجوه اهمیت برگزاری کنگره ملی بی‌بی حکیمه(س) تصریح کرد: برخی ارادتمندان به آن حضرت در استان همواره انتظار داشتند برنامه‌ای ملی یا فراملی برای معرفی شخصیت این بانوی پرهیزگار برگزار شود که با کنگره ملی چنین امری محقق شد و توقع مردم از مدیران استانی برآورده شد.

کمالوندی بیان داشت: از سوی دیگر وجه مهم برگزاری کنگره ملی معرفی بقعه به عنوان چهارمین حرم اهل بیت(ع) و مقصد گردشگری مذهبی برای کشور و کشورهای حوزه خلیج فارس است.

کمالوندی با ابراز خوشحالی از حضور مسئولان کشوری از جمله وزیر ارشاد در این کنگره اظهار کرد: حضور چنین افرادی در کنگره ملی بی‌بی حکیمه(س) موجب درک بیشتر از مشکلات منطقه و رفع آن‌ها برای شناسایی و معرفی هر چه بیشتر این بقعه می‌شود.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد