تاریخ درج خبر : 1393/08/09
کد خبر : ۳۸۷۷۶۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اورژانس قدیم دهدشت زایشگاه‌ می شود

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت از تغییر کاربری اورژانس قدیم به بخش زایشگاه با سیستم مدرن وزارتخانه خبر داد و گفت: با احداث اتاق‌های LDR در این بخش تمامی مراحل زایمان در یک اتاق انجام می‌شود.

امین یوسفی‌نیا اظهار کرد: از زمان اجرای طرح تحول و ارائه بسته خدمتی ترویج زایمان طبیعی درصد سزارین انجام شده در بیمارستان دهدشت به محدوده استاندارد کشوری رسید.

رئیس بیمارستان امام خمینی دهدشت تصریح کرد: از زمان اجرای طرح تحول در اردیبهشت ارائه و بسته خدمتی زایمان طبیعی رایگان میزان سزارین در این بیمارستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد کاهش یافته است.

یوسفی‌نیا با اشاره به کمبود فضای بخش زایشگاه ظرفیت فعلی این بخش را سالانه 4 هزار بیمار دانست و افزود: با توجه به پوشش‌دهی چهار شهرستان کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی ظرفیت موجود جوابگوی نیاز مراجعه‌کنندگان نیست.

این مسئول از تغییر کاربری اورژانس قدیم به بخش زایشگاه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: ظرفیت بخش جدید زایشگاه پوشش 6 هزار بیمار در سال طراحی شده است.

به گفته یوسفی‌نیا بخش جدید زایشگاه با سیستم پیشرفته وزارتخانه شامل اتاق‌های LDR احداث و مادر تمامی مراحل زایمان از زمان شروع درد زایمان، زایمان و دو ساعت پس از زایمان را در یک اتاق و یا بک تخت سپری می‌کند و نوزاد نیز تا زمان انتقال در کنار مادر باقی می‌ماند.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد