تاریخ درج خبر : 1391/07/10
کد خبر : ۳۸۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

45 دستگاه در شهربازی های استان پلمپ شدند

سایت استان: مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 2862 نفر ساعت آموزش مسوولان کنترل کیفیت و 810 نفر ساعت آموزش کارکنان اداره در در اداره کل استاندارد انجام شده است.

محمد محمدی با اشاره به فعالیت‌های اداره استاندارد در سال جاری افزود: در شش ماه اول سال جاری 86 بازرسی از دستگاههای شهربازی های استان صورت گرفت که از این تعداد 41 دستگاه تایید 36 دستگاه ممنوع و 9 دستگاه مردود و تعداد 45 دستگاهی که ممنوع و مردود اعلام شدند، پلمپ شدند.

وی اظهار کرد: از تعداد واحدهای پلمپ شده 13 مورد متعلق به شهر یاسوج بود که با توجه به فعالیت‌های این حوزه دولتی با آنها برخورد شد.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد به بازرسی‌های صورت گرفته اشاره و بیان کرد: 396 مورد بازرسی فنی از واحدهای تولیدی، 432 مورد بازرسی نازل‌های سوخت، 246 مورد انگ فلزات و تعداد دیگری از بازرسی‌ها را در حوزه کاری خود انجام دادیم.

محمدی به تخلف‌های صورت گرفته در زمینه مصالح ساختمانی و فرآورده‌های گوشتی اشاره و عنوان کرد: 25 واحد تولید مصالح ساختمانی را به تعزیرات در کهگیلویه و گچساران و بویراحمد ارجاع دادیم و همچنین دو واحد تولید فرآورده‌های گوشتی متخلف را به دادسرا معرفی کردیم.

وی ادامه داد: تعداد 1500 فیلتر در انواع مختلف غیر استاندارد شناسایی و در یاسوج جمع‌آوری شد.

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فشار تحریم‌های وارده بر این حوزه اظهار کرد: نمی‌توان از تحریم‌ها و فشارهای وارده بر آن چشم ‌پوشی کرد، اما چیزی که مد نظر است، تبدیل شدن این تهدیدها به فرصت‌هایی بود که خوشبختانه در این حوزه به خوبی صورت گرفته است.

محمدی به اهمیت استاندارد در زندگی افراد پرداخت و اضافه کرد: متاسفانه اهمیت استاندارد به خوبی بین افراد جا نیفتاده و باید این موضوع به خوبی بین همه فرهنگ‌سازی شود، چون این حوزه با سلامت افراد سر و کار دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد